Poniedziałek, 15 kwietnia 202415/04/2024
690 680 960
690 680 960

Mecz podwyższonego ryzyka w Lublinie. Nie idziesz na spotkanie piłkarskie, nie parkuj w rejonie Areny Lublin

Już jutro w Lublinie odbędzie się mecz piłki nożnej pomiędzy Motorem Lublin a Wisłą Kraków. Zarządca parkingu przy Arenie Lublin zachęca, aby osoby, które nie wybierają się na mecz, nie parkowały na parkingu w rejonie obiektu sportowego.

W związku z jutrzejszym meczem Pucharu Polski: Motor Lublin vs. Wisła Kraków parkingi wokół stadionu Arena Lublin będą wykorzystywane dla potrzeb kibiców przyjeżdżających na mecz.

– W związku z tym sugerujemy mieszkańcom Lublina, którzy nie wybierają się na mecz, a planują parkowanie swoich aut obok stadionu, o korzystanie z innych parkingów na terenie miasta – informuje Miłosz Bednarczyk rzecznik prasowy MOSiR „Bystrzyca” w Lublinie sp. z o.o.

Mecz rozpocznie się o godz. 14:30. Zgodnie z planem przyjazd kibiców na to spotkanie rozpocznie się od godz. 12:30, ale już wcześniej na parkingach pojawią się służby mundurowe, porządkowe i informacyjne, które zamkną niektóre strefy parkingów, a na wszystkich pozostałych będą kierowały ruchem.

Dodatkowo w godzinach popołudniowych możliwa jest zmiana organizacji ruchu – wyjazd z parkingów Areny będzie wtedy możliwy jedynie w stronę ul. Lubelskiego Lipca i dalej w stronę ul. Krochmalnej.

– Należy podkreślić, że jutrzejsze spotkanie jest określane jako tzw. mecz podwyższonego ryzyka. Należy spodziewać się przyjazdu wielu kibiców nie tylko z Krakowa, ale też z innych polskich miast, co również może powodować utrudnienia na parkingu – dodaje Miłosz Bednarczyk.

(fot. lublin112.pl)

19 komentarzy

  1. potrzebna wiadomość

    Bardzo przydatna i potrzebna informacją świadcząca o poczuciu odpowiedzialności zarządcy budynku. Obiekt jest stworzony dla imprez masowych i taki ma być a jeżeli na tygodniu, ktoś odbiera podróżnych lub pozostawi samochód na kilka godzin to też nie popełnia przestępstwa. Do czasu otwarcia dworca i parkingów niech ten obiekt służy mieszkańcom jako obiekt zastępczy ale zapewne znajdzie się ktoś co będzie chciał na mieszkańcach trochę dorobić i postawi szlabany.

  2. To znaczy żeby zobaczyć mecz fani piłki nożnej Wisełki i Motoru muszą wziąć urlop lub zabumelować.

  3. To są jeszcze idioci co chcą to oglądać?

  4. Mecz jest o 14:30 ze względu na to żeby ograniczyć ryzyko zachowań przestępczych, zmniejszyć liczbę zainteresowanych i móc lepiej upilnować dzikusów. To standardowy zabieg.

Z kraju