Czwartek, 23 maja 202423/05/2024
690 680 960
690 680 960

Mazda uderzyła w słup i staranowała ogrodzenie. Żaden z nastolatków nie przyznawał się do kierowania (zdjęcia)

Nad ranem mieszkańcy usłyszeli ogromny huk. Kiedy wyszli na zewnątrz dostrzegli ogrom zniszczeń. Przejażdżka ta będzie teraz młodego kierowcę bardzo drogo kosztowała.

Do zdarzenia doszło w sobotę około godziny 4:30 na ul. Warszawskiej w Garbowie. Na drodze wojewódzkiej nr 874 Bogucin – Kurów samochód osobowy uderzył w ogrodzenie posesji. Na miejscu interweniowała straż pożarna oraz policja.

Jak wstępnie ustalono, kierowca mazdy stracił panowanie nad pojazdem. Rozpędzone auto wpadło w poślizg, a następnie wjechało na chodnik, po czym staranowało słup energetyczny i uderzyło w ogrodzenie posesji.

– Policjanci zastali na miejscu dwóch nastolatków w wieku 16 i 18 lat. Żaden z nich nie przyznawał się do kierowania pojazdem – wyjaśnia nam kom. Anna Kamola z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

W trakcie prowadzonych przez funkcjonariuszy czynności wyszło na jaw, że za kierownicą miał siedzieć 18-latek. Badanie alkomatem wykazało, że miał on 1,4 promila alkoholu w organizmie. Nie posiadał też uprawnień do kierowania pojazdami. Samochód zaś miał zostać zabrany rodzicom.

Policjanci ustalają teraz szczegółowe okoliczności kolizji. Zabezpieczone zostały też ślady z pojazdu. Kierowcę mazdy czeka teraz odpowiedzialność karna za jazdę po pijanemu i bez uprawnień. Do tego będzie musiał pokryć koszty naprawy wyrządzonych przez siebie zniszczeń.

(fot. OSP Garbów)

22 komentarze

  1. Nic mu nie zrobią, bo przecież po pijanemu nie wolno jeździć gdy się ma uprawnienia.

  2. Bić w łeb puki jest jeszcze młody to może coś z niego wyrośnie.

  3. A rodzice zgłosili, że ukradziono mazdę? Czy może smacznie spali, biedacy, wierząc, że samochód w garaży, a dzieci pod kołderką?

  4. po co w nagłówku Lublin jak Garbów?

  5. Do niczego się nie przyznawać jak nowak giertych i hanka.

  6. Oponki bida ?

  7. Nigdy się do niczego nie przyznawaj. Złapią Cię pijanego w samochodzie to mów, że nie piłeś.

    • Złapali Cię za rękę? Mów, że to nie Twoja ręka. Tyle lat minęło, a dalej się sprawdza. 😀

  8. głupcze płot mi skasowałeś!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!