Poniedziałek, 22 kwietnia 202422/04/2024
690 680 960
690 680 960

Marka aut się nie zmieni. Egzaminy na prawo jazdy w dalszym ciągu będą przeprowadzane na hyundaiach

Lubelski WORD od maja starał się znaleźć firmę, która dostarczy samochody na potrzeby egzaminowania kierowców. Za trzecim razem się to udało. Jak się okazuje, pojazdy ponownie będą pochodziły od lubelskiego dealera hyundaia.

Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Lublinie wybrał firmę, która dostarczy samochody na potrzeby egzaminowania kierowców. Chodzi o pojazdy osobowe, na których przeprowadzane będą egzaminy na kategorię B prawa jazdy. Z końcem listopada wygasa bowiem umowa, na podstawie której ośrodek najmuje 15 aut marki Hyundai i20 od lubelskiej firmy Auto Broker.

W związku z tym w maju WORD ogłosił przetarg na najem pojazdów na kolejne 4 lata. Tym razem planowano użytkować 20 aut. Jednak żadna firma nie była zainteresowana współpracą z ośrodkiem. Nikt raczej nie krył zdziwienia tą sytuacją, gdyż obecnie, kiedy ceny aut poszły w górę, a klienci miesiącami oczekują na dostawę pojazdów, firmom nie opłaca się wynajmować pojazdów ośrodkom egzaminowania kierowców. Zwłaszcza, że za poprzednie zamówienie Auto Broker otrzymała… 885 złotych. Pojazdy użyczone zostały za grosze, jednak napędzało to sprzedaż tych modeli dla ośrodków szkolenia kierowców, które jak wiadomo, używają takich samych pojazdów, na których odbywa się egzamin.

Dlatego też WORD zdecydował się ostatecznie na zakup nowych aut. Na 15 pojazdów planował wydać 922,5 tys. zł, czyli maksymalnie 61,5 tys. zł za jeden samochód. Oferty złożyły dwie firmy: CRH Żagiel Auto z Lublina i M.iR. Prasek z Radomia. Obie jednak zażądały ponad 1,3 mln zł, więc przetarg znów został unieważniony. W końcu zapadła decyzja o zakupie samochodów, jednak używanych.

Za 18 aut WORD był w stanie zapłacić milion złotych. Wpłynęła jedna oferta, od firmy Auto Broker, której pojazdy są obecnie wykorzystywane na potrzeby egzaminów. Lubelski dealer hyundaia zażyczył sobie 909 tys. złotych i dyrekcja ośrodka zdecydowała się na podpisanie umowy.

(fot. lublin112)

8 komentarzy

  1. Rutututu głosuję na Lewice to mam daleko w żyć kościół..

  2. Czy OsKi na tym skorzystają, nowe hdaye i tak beda konkurencja do starszych modeli

  3. OSK nigdy nie skorzystały na wymianie samochodów w WORD. OSK płaci za każde auto ok.65000,- a WORDY mają za darmo bo 1,70- za 1 pojazd na miesiąc. Gdzie tu równość podmiotów gospodarczych w prowadzeniu działalności? A swoją drogą to najlepiej pozostawić tę nie rentowną komunistyczną instytucję z ręką w nocniku niech pada czym prędzej zanim wywindują sobie płace wg. P. dyrektor na 16-19 tys.zł. Paranoja!!!!!!!!!!!!!!!

  4. jak zrobić egzamin elektrykiem ?
    – naładować go wcześniej xD

  5. Ło masz, nawet nie zauważyłem kiedy się zmieniły z Toyoty Yaris 😛

  6. Jak miał Hyundai nie wygrać przetargu skoro odrzucono propozycję Skody i od razu podano Hyudaiowi kwotę o którą Skoda była za droga? XD

  7. Bawi mnie przekonanie że napędza to sprzedaż hjundajowi… chciałbym zobaczyć jakieś statystyki. Nigdy nie znałem nikogo kto kupiłby sobie auto jakim zdawał egzamin. Po drugie ludzi jest nie stać na nowe auta zwłaszcza młodych. i ich budżet jest wyrażany 4 cyfrową kwotą i auta 20-30 letnie

Z kraju