Wtorek, 16 kwietnia 202416/04/2024
690 680 960
690 680 960

Marcin Nowak kolejnym kandydatem na prezydenta Lublina. Wyjaśniał, co chce zmienić w mieście

Od pewnego czasu pojawiały się informacje, że Marcin Nowak stanie do walki o fotel prezydenta Lublina, jednak dopiero dziś zostało to oficjalnie ogłoszone. Miejski radny wyjaśnia, że początkowo wspierał swojego przyjaciela, pisarza Marcina Wrońskiego, jednak kiedy ten wycofał się i wstąpił do konkurencyjnego komitetu, sam postanowił ubiegać się o to stanowisko.

W poniedziałek przed lubelskim ratuszem zaprezentowany został oficjalnie kandydat na prezydenta miasta Lublin z ramienia Konfederacji i Bezpartyjnych Samorządowców. Poseł i lider Konfederacji Bartłomiej Pejo zaczął od zaprezentowania Marcina Nowaka, który ubiega się o stanowisko włodarza stolicy naszego regionu. Jak podkreślał, od 17 lat pełni on funkcję radnego Rady Miasta, był jej wiceprzewodniczącym jak też jest niezwykle zaangażowany w społeczność Lublina.

Marcin Nowak nie ukrywał, że jest to dla niego najważniejszy dzień w historii samorządowego życia. Zaznaczył, iż chce merytorycznie dyskutować o Lublinie, upiększać miasto i je zmieniać. Wyjaśnił jednocześnie, że kandydaci Konfederacji do Rady Miasta to osoby, które chcą zmienić to co od wielu lat ich niepokoi, myślą wyłącznie o mieszkańcach, a najważniejsze dla nich są nie miejsca na liście, lecz zaangażowanie społeczne.

Wymienił też priorytetowe kwestie, które mają być realizowane gdy wygra wybory. Zaznaczył, iż wierzy, że tak się stanie, gdyż wygrana będzie poprzedzona „kampanią gorących serc i zaangażowaniem wszystkich Lublinian, którzy widzą, że miasto nie podąża w dobrym kierunku i wymaga fundamentalnych zmian„.

Wśród najważniejszych spraw, jakie zmierza realizować jako prezydent Lublina wymienił m.in. działania na rzecz lokalnej przedsiębiorczości. Wyjaśnił, że wiele lokali w centrum miasta jest pustych a kolejne firmy ogłaszają upadłość. Dlatego też drobni przedsiębiorcy mają mieć niższy czynsz i na preferencyjnych warunkach korzystać z zasobów gminy Lublin.

Kolejną sprawą jest weryfikacja strefy płatnego parkowania. Tu wskazał, że powinna ona być dostosowana do Lublinian i to oni powinni być jej beneficjentami, zaś a główne obciążenia mają spoczywać na przyjezdnych. Odniósł się też do długu miasta wynoszącego 2,2 mld zł. Uważa, że należy doprowadzić do jego likwidacji, wówczas znacznie więcej pieniędzy będzie przeznaczane na inwestycje drogowe.

Wspomniał również o potrzebie budowania nowych bloków, gdyż tysiące ludzi poszukuje na mieszkania komunalne. Potrzebna ma być również zmiany polityki w tym względzie, aby „wspomóc najuboższych, którzy nie radzą sobie z życiem”. Kolejna ważna kwestia to intensyfikacja połączeń komunikacji miejskiej, gdyż jak wyjaśniał, mieszkańcy od lat narzekają na złe połączenia i to trzeba zmienić.

Marcin Nowak wyjaśniał, że chce dyskutować merytorycznie z kontrkandydatami i odbyć debatę, aby każdy mógł powiedzieć o mieście i pomysłach na zmiany w Lublinie. Zaapelował jednocześnie do pozostałych kandydatów, aby żaden z nich nie zwracał się do niego za pośrednictwem mediów zmuszając do rezygnacji z kandydowania. Chodzi tu o sytuację z września ub. roku, kiedy to prezydent Lublina Krzysztof Żuk, kandydat paktu senackiego Jacek Trela i lubelscy samorządowcy zaapelowali do Nowaka, aby wycofał się z wyborów do Senatu. Wskazywali, że jego start może tylko pomóc w wygranej kandydatowi PiS.

29 komentarzy

 1. Przyszły Panie Prezydencie.
  Co Pan zrobi ze sprzedażą alkoholu w centrum miasta?

  • Alkoholu? to jest takie ważne?? Może lepiej ich pytać o to dla kogo te tanie mieszkania – bo może dla „braci”. Nie lepiej zapytać czy też uważa że powinniśmy iść na wojnę za „braci”? Nie lepiej o strefę czystego transportu?- bo po wyborach i u nas wprowadzą. Może o ilość zatrudnionych urzędników w tym tych zw spółkach miejskich – podobno sporo tam nepotyzmu- w tym rodzin radnych… Może o tym co sądzi o zielonym ładzie, cyfrowym ID etc…

 2. To czy będzie ZUK czy nie to zależy od rozumu ludzkiego. Ostatnio jest z tym kłopot.Lepiej być wg Tuskomłotów nie wykształconym a myślącym niż wykształciuchem PO Colegium Humanum a głupim.

 3. Tylko I wyłącznie Prezydentem Lublina Pan Krzysztof Ż pan Krzysztof nie ma sobie równych

 4. DROGI ,łobuz Żuk doprowadził do katastrofy dróg w mieście !!!!

 5. bez jaj…

 6. Nowak nie ma szans, ale warto na niego i na Konfederację i Bezpartyjnych Samorządowców zagłosować, bo jest szansa, że coś obronią w tym mieście.

 7. Ja myślę że Marcin Nowak jest doświadczonym samorządowcem dbającym przede wszystkim o mieszkańców miasta. Mam nadzieję że nie podporządkuje swojej działalności pod życzeniową politykę naszych braci ze wschodu i żądań pana W.Ż. Dotychczas dał się poznać z dosyć rozsądnych propozycji dla mieszkańców a ile z tego uda się zrealizować to zobaczymy. Warto rozważyć poparcie Marcina. Byłaby to świeża krew w samorządzie miasta Lublina ale też nie jakaś partyzantka bo z tym różnie bywa .

 8. Och jaka przepiękna wizja Lublina… puste frazesy. Żuk bis.
  – nowe bloki, czyli już siedzi w kieszeni dewelopków. Zamiast walić kloce gdzie się da i byle gdzie to należy zmienić planowanie w zakresie urbanistycznym. Tak żeby jak za PRL dzielnice były samowystarczalne (nie chodzi mi o jakośc buydownictwa, choć tutaj to się niewiele zmieniło jeżeli chodzi o fuszerki i dziadostwo). Nowe dzelnice są stawianie, bez boisk do koszykówki, piłki nożnej dla dzieci i dorosłych, placów zabaw dla dzieci, parków, infrastruktury sportowej , miasteczek ruchu drogowego dla dzieci. Brak szkoły przedszkola, złobka, baseny pod nosem, tak aby mieszkańcy dzielnicy nie musieli jeździć wszędzie autem. W jaki spoósb dzielnica ma się integrować? Dzięki temu spadnie też zanieczyszczenie powietrza
  – przedsiębiorcy w centrum… . Od kiedy restauratorzy świadczą o sile PKB. To trochę żart. Zacznijcie lepiej promowac Lublin, carnaval sztukmistrzów to ostanio były słabe żarty i pierdach, pupie i orientacji seksualnej. Do tego ciężko się dopchać do przedstawień. Mało kto puszcza dzieci do przodu
  – strefa parkowania to dla pracowników placówek edukacyjnyc przy ich miejscach pracy powinny być dla nich darmowe. Zamiast się czepiać stref parkingowych to może warto byłoby zadbać i bezpieczeństwo na drogach osiedlowych. Tam gdzie jest ograniczenie do 30 km/h prawie każdy wykłada na to lage i jedzie szybciej. Nawet przy przedszkolach. Przejazdy na czerwonym, szybka jazda w mieście to jest problem…
  – widzę też, że są super pomysły na przyciągnięcie inwestorów…
  Generalnie wizja bez wizji… Chyba startuje tylko po to żeby wygrał obecny prezydent.

 9. Patologia Obywatelska

  Tak PiS „niszczył” Polskę:
  – Bezrobocie spadło z 14% do 5%
  – Minimalna pensja wzrosła dwukrotnie
  – Stawka godzinowa wzrosła z
  5 do 22 zł
  – Najwyższy wzrost PKB w UE
  – Luka Vat zmalała z 24% do 4%
  – Inwestycje
  – 500+
  – 13 i 14 emerytura
  – Zbrojenie armii
  – 0 podatek dla młodych

  • Rujnował Polskę tak jak my to rozumiemy.
   POWON!

  • Co za brednie, inflacja kosmiczna, zadłużenie też, rozkradane inwestycje i wciskanie znajomych gdzie się da..a no i łamanie prawa – oto PIS.

 10. Ten to już był wszędzie. Kto głosuje na takich ludzi ?

Dodaj komentarz

Z kraju