Piątek, 19 lipca 202419/07/2024
690 680 960
690 680 960

Maraton kajakowy na Wieprzu. Na uczestników czeka trasa nawet o długości ponad 100 km

Już po raz szósty Lokalna Grupa Działania „Zielony Pierścień” organizuje Maraton kajakowy na Wieprzu. Zaplanowano trzy trasy, więc w wydarzeniu mogą brać udział zarówno zaawansowani kajakarze jak też osoby, które dopiero chcą poznać uroki tej formy spędzania wolnego czasu.

Rzeka Wieprz z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem kajakarzy. Z jednej strony rośnie popularność tej, niezwykle atrakcyjnej formy aktywnego wypoczynku, z drugiej zaś w ostatnich latach znacząco poprawił się dostęp do infrastruktury. Powstały liczne przystanie czy też wiaty, w których można odpocząć.

Rzeka uchodzi też za spokojną, nie występują na niej przeszkody hydrotechniczne ani naturalne, dzięki czemu chwalona jest zarówno przez doświadczonych kajakarzy, jak też osoby dopiero rozpoczynającym swoją przygodę z tym sportem. Nie brakuje też wypożyczalni kajaków, organizowane są również imprezy dla miłośników tej formy spędzania wolnego czasu.

Jedno z tego typu wydarzeń zaplanowano na sobotę, 29 czerwca. Organizowany przez Lokalną Grupę Działania „Zielony Pierścień” Maraton na Wieprzu jest imprezą o charakterze rekreacyjno – sportowym w ramach cyklu CANOA CUP 2024. Mogą wziąć w niej udział wszystkie osoby, które lubią pływać kajakiem i chcą się sprawdzić na wybranym dystansie. A tych do wyboru są trzy.

Najdłuższy liczy sobie aż 104 km i wiedzie z Lubartowa do Kośmina. Średni dystans to 43 km z Jeziorzan do Kośmina, natomiast półmaraton familijny wynosi 21 km z Baranowa do Kośmina. Ten ostatni adresowany jest przede wszystkim do osób, które dużo nie pływają kajakiem, lecz chcą poznać uroki turystyki kajakowej na Wieprzu. Zapisy prowadzone są do 20 czerwca.

 

.

Jeden komentarz

  1. Szkoda, że nie startują z Łęcznej. Przy okazji lodówki i telewizory by pozbierali. Do Jawidza uzbierają ze trzy barki odpadów.

Dodaj komentarz

Z kraju

Sport