Małe lokalne sklepy walczą o tytuł „Herosów Polskiej Przedsiębiorczości”. Głosy oddają klienci

Blisko setka sklepów z naszego regionu walczy o tytuł „Herosów Polskiej Przedsiębiorczości”. Otrzymanie tego tytułu oraz nagród zależy od głosów klientów.

Ruszył drugi etap corocznego, ogólnopolskiego konkursu „Herosi Polskiej Przedsiębiorczości”, który jest skierowany do właścicieli lokalnych sklepów spożywczych. Zakwalifikowało się do niego ponad tysiąc przedsiębiorców. Najwięcej zgłoszeń, gdyż 115, nadeszło z województwa mazowieckiego, ze śląskiego 105, podkarpackiego 92, lubelskiego 91 i wielkopolskiego 90.

Wśród przedstawicieli naszego regionu znajdują się przedsiębiorcy prowadzący placówki pod szyldami m.in. ABC, Euro Sklep, Groszek czy Delikatesy Centrum. Do wygrania są nagrody o łącznej wartości ok. 700 000 złotych. O ich przyznaniu zdecydują klienci sklepów oraz jury, w skład którego wchodzą m.in. mistrzyni olimpijska Otylia Jędrzejczak, prezes firmy InPost Rafał Brzoska, czy prezes firmy Maspex Krzysztof Pawiński. Jury przyzna 75 nagród po 7 500 zł, a klienci sklepów 25 nagród po 5 000 zł.

Aby zdobyć nagrody, właściciele sklepów z województwa lubelskiego potrzebują głosów swoich klientów. Można je oddać w pięciu kategoriach: odwaga biznesowa, motywacja do rozwoju, innowacyjność, wytrwałość w działaniu czy też odpowiedzialność za innych. Aby oddać swój głos wystarczy na stronie konkursowej dostępnej TUTAJ odnaleźć w wyszukiwarce swój ulubiony sklep, w który robi się codzienne zakupy. Głosowanie trwa do 14 sierpnia.

Na głosujących klientów także czekają nagrody. Do wygrania jest 25 ekspresów marki Tchibo Cafissimo Easy z zapasem kapsułek na trzy miesiące. Lista nagrodzonych przedsiębiorców zostanie opublikowana po 6 września. Konkurs organizowany jest przez Grupę Eurocash.

(fot. pixabay.com)

Zobacz również

11 komentarzy

 1. Herosów Morawiecki też załatwi na cacy.

 2. A kto kupuje u tych he he herosów? U prywaciarza wszystko conajamiej 80% droższe niż w Biedronce i innych sklepach. Nie wspominając już o świeżości.
  Dlaczego oni nie zaopatrują się bezpośrednio u producenta? Wtedy ceny by mieli dobre i świeży towar.

 3. Herosi przedsiębiorczości – sklepikarze… Czyżby dawne czasy wracały że mamy takich herosów. Byle sklep i już wielki przedsiębiorca bo zatrudnia 2 osoby na wiadomo czym ..

  • Haha. Dobre. A co sprzedają? Syf produkowany przez firmy ze 100% kapitałem zagranicznym? Haha. Dobre.

   • Polskie dziś jest najgorsze w Europie. Tak skażonej chemia żywności nigdzie nie ma. Gdzieś na Zachodzie przebadano próbki naszych warzyw. Tablica Mendelejewa….

    • Jakie „Polskie” teraz niby masz, sieci obce, producent obcy, dostawcy obcy, nawet towar obcy tylko naklejkę nalepią że polski, a nasz sobie zabiorą do siebie i sprzedadzą jako „eko”.

     • Większość warzyw i owoców w Biedronce jest Polskie. Oczywiście owoce egzotyczne nie. Ale to nie zmienia postaci rzeczy że nasze krajowe warzywa i owoce są skażone chemicznie. Od tego ludzie mają raka. Lekarze twierdzą aby nie dawać dzieciom takich owoców (Polskich) Chyba że ktoś ma swoje z ogródka.

 4. Swoi swoim rozdadzą nagrody .

 5. Nas nikt nie załatwi nie mamy klamek w drzwiach

 6. Heros przedsiębiorczości – z franczyzy? Niby pasuje do panującej rzeczywistości, tak jak Polacy to „suweren” – w czyichś organizacjach politycznych, jak EU, NATO i dziesiątki innych gdzie nie mamy nic do powiedzenia, tylko jest banustan.

 7. Ja oddaję swój głos na przykościelny sklepik.
  Zawsze jest tam świeża prasa.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Życie świętego Stanisława Papczyńskiego w formie rysunków na piasku
Superauta dla Hospicjum im. Małego Księcia w Lublinie
Pobiegnij leśnym szlakiem w szczytnym celu
Wyprawa – „Uroczyska pogranicza zapomniane cmentarze Polesia”
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi