Małaszewicze: Papierosy jechały koleją

Kolejny przemyt papierosów został udaremniony w Małaszewiczach. Koleją jechała kontrabanda za 800 tys. złotych.

Próbę przemytu papierosów o wartości 800 tys. złotych udaremnili w weekend funkcjonariusze Służby Celnej z Białej Podlaskiej. Białoruskie papierosy schowane były pod ładunkiem drewna. To największy w tym roku przemyt papierosów zatrzymany na odcinku granicy w województwie lubelskim.

W piątek 5 lipca późnym popołudniem funkcjonariusze celni z komórki zwalczania przestępczości kontrolowali pociąg towarowy przewożący z Mińska na Białorusi do Polski ładunek surowego drewna brzozowego. Kontrolę składu przeprowadzono na stacji przeładunkowej PKP Cargo w Małaszewiczach. Przy wykorzystaniu suwnic zdjęto wierzchnią warstwę drewna. Wówczas na dnie jednego z wagonów funkcjonariusze znaleźli owinięte czarną folią pakunki z papierosami. Aby wydobyć nielegalny towar konieczny był rozładunek drewna, z użyciem specjalistycznego sprzętu i przy pomocy pracowników firmy przeładunkowej – informuje Izba Celna z Białej Podlaskiej.

W wagonie schowanych było w sumie 71.838 paczek papierosów marki West i Fest, oznaczonych białoruskimi znakami akcyzy. Ich wartość rynkową funkcjonariusze oszacowali na blisko 800 tys. zł.

Trwa ustalanie sprawców przemytu.

Komentarze wyłączone

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Kaufland wraz z partnerami – LUX MED i Geneva Trust zapraszają mieszkanki województwa lubelskiego do udziału w bezpłatnym badaniu mammograficznym
Kiermasz Bożonarodzeniowy Podmiotów Ekonomii Społecznej
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Weź udział w „Wampiriadzie”! Przyjdź i oddaj krew