Czwartek, 30 maja 202430/05/2024
690 680 960
690 680 960

Magazyn narkotyków w mieszkaniu. Zabezpieczono środki odurzające o wartości około 5 mln złotych (wideo, zdjęcia)

Operacyjni z KMP w Lublinie natrafili w jednym z mieszkań na terenie Grudziądza na magazyn z narkotykami. Mundurowi zabezpieczyli łącznie 40 kg dopalaczy, 40 tysięcy tabletek o właściwościach odurzających, 12,5 kg amfetaminy oraz 3 kg marihuany. Dodatkowo setki opakowań sterydów i nielegalnych leków oraz broń i amunicję. Czarnorynkową wartość zabezpieczonych substancji oszacowano na co najmniej 5 milionów złotych.

Sprawa miała swój początek w lipcu tego roku. Wówczas operacyjni na terenie Lublina zabezpieczyli około 3 kilogramów dopalaczy. Od tego czasu funkcjonariusze prowadzili działania operacyjne i na efekty nie trzeba było długo czekać. Już w październiku przejęty został kolejny kilogram dopalaczy. W związku z realizacją zatrzymano również dwie osoby, które usłyszały zarzuty i zostały tymczasowo aresztowane.

Jak się okazało, na tym cała sprawa nie zakończyła się. Policjanci uzyskali informacje, które doprowadziły ich do Grudziądza. Tam na terenie miasta w jednym z mieszkań lubelscy mundurowi odnaleźli magazyn narkotyków i zatrzymali 34-latka. Z ustaleń wynikało, iż mężczyzna może brać udział w rozprowadzaniu narkotyków po całej Polsce.

– W trakcie przeszukania funkcjonariusze zabezpieczyli 12,5 kg amfetaminy, 40 kg dopalaczy, 3 kg marihuany oraz 40 tysięcy tabletek o właściwościach odurzających. W mieszkaniu znajdowały się też ogromne ilości nielegalnych leków, pudełka na medykamenty oraz kilkaset opakowań sterydów. Ponadto policjanci odnaleźli rewolwer z usuniętymi numerami seryjnymi i amunicję. Mieszkanie służyło za przechowalnię narkotyków. W każdej szafce znajdowały się nielegalne środki lub półprodukty. 34-latek ukrył amfetaminę wewnątrz głośnika, a dopalacze m.in. w lodówce i pralce. Łącznie czarnorynkową wartość zabezpieczonych substancji oszacowano na około 5 milionów złotych – relacjonuje nadkomisarz Kamil Gołębiowski z lubelskiej Policji.

Zatrzymany mieszkaniec Grudziądza w ubiegłym tygodniu został doprowadzony do prokuratury w Lublinie i usłyszał zarzuty udziały w obrocie znacznymi ilościami narkotyków. Mężczyzna na wniosek policjantów i prokuratora został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Grozi mu do 12 lat więzienia.

Śledztwo prowadzą policjanci z wydziału zajmującego się przestępczością narkotykową KMP w Lublinie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Lublin-Południe. Sprawa ma charakter rozwojowy.

Magazyn narkotyków w mieszkaniu. Zabezpieczono środki odurzające o wartości około 5 mln złotych (wideo, zdjęcia)

Magazyn narkotyków w mieszkaniu. Zabezpieczono środki odurzające o wartości około 5 mln złotych (wideo, zdjęcia)

(fot. wideo Policja Lublin)

5 komentarzy

  1. Grubo !

  2. Piękna sprawa, brawo dla policjantów z LUBLINA, są świetni w wykrywaniu tego typu przestępstw. Oby tak dalej Panowie.

  3. A co z tymi co przyjeżdżają na siłownię autami po 200tyś i nigdy nie pracowali?

  4. Co z tymi z skansenu?