Poniedziałek, 22 lipca 202422/07/2024
690 680 960
690 680 960

Ma trzy zakazy prowadzenia pojazdów, jeździ dalej. To teraz dostanie czwarty zakaz?

Mieszkaniec gminy Wólka posiada trzy aktualne zakazy prowadzenia pojazdów, ale zupełnie mu to nie przeszkadza w kierowaniu, ponieważ ponownie wsiadł za kierownicę auta. Tym razem mając ponad 2 promile alkoholu. 33-latek został zatrzymany po pościgu przez będącego poza służbą policjanta z wydziału wywiadowczego.

Przedwczoraj policjant z Wydziału Wywiadowczego KMP w Lublinie jechał prywatnym samochodem z Lublina w kierunku Łęcznej. W pewnym momencie zauważył jadącego z przeciwka opla.

– Kierujący nie utrzymywał prawidłowego toru jazdy i omal nie doprowadził do czołowego zderzenia. Funkcjonariusz widząc niebezpieczną jazdę zawrócił za podejrzanym kierowcą i w pierwszym bezpiecznym miejscu zatrzymał auto. Kierowca jednak próbował uciekać dalej pieszo. Na szczęście został szybko zatrzymany i obezwładniony. Na miejsce wezwano patrol z komisariatu w Niemcach. Badanie alkomatem wykazało, że 33-latek w organizmie miał ponad 2 promile alkoholu. Dodatkowo wyszło na jaw, ma 3 prawomocne zakazy prowadzenia pojazdów, a auto jest niesprawne techniczne – relacjonuje nadkomisarz Kamil Gołębiowski z Komendy Miejskiej Policji w Lublinie.

Niestety, jest to kolejny przykład braku odpowiedzialności i poszanowania dla zasad bezpieczeństwa ruchu drogowego.

– 33-latek zlekceważył zakazy kierowania pojazdami, ale także zdrowie i życie innych użytkowników dróg. Pijąc alkohol i wsiadając za kierownicę w stanie nietrzeźwości stał się drogowym przestępcą. Apelujemy o rozsądek i przypominamy, że za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi wieloletni zakaz kierowania pojazdami, wysoka grzywna oraz kara pozbawienia wolności do lat 5 – dodaje nadkomisarz Kamil Gołębiowski.

27 komentarzy

  1. Ja bym go w ramach kary zobowiązał do wzięcia udziału w paradzie równości.

  2. Po co pisać o karach jakie mu grożą jak żadnej mu nie zasądza. To są ludzie chorzy psychicznie i bezkarni. A gdzie przepadek samochodu? Przepisy jak i kraj z tektury.

  3. Mieli zabierać pj ale hyży w trosce o elektorat uwalił to.

  4. 8 lat psucia policji i sądów daje efekty, teraz odbudowanie tych instytucji zajmie kolejne 8 lat. Powinny wrócić prace spoleczne, ciężkie pracę dla takich bo finansowo nic mu nie zrobią, jak to elektorat pisu- nie pracuje, nic nie posiada i ma wywalone.

  5. to niech go w koncu wsadzą do paki albo zabiorą auto, bo tak bedzie co roku dostawał nowy zakaz i tak dalej bedzie jezdził

  6. buhahaha prawo ustanowione przez jełopów z pisu działa , teraz bedzie miał 4 zakaz buhahahahahahahahaha

  7. Ostro liże sędziego albo sędzinę, albo jedno i drugie ! Spryciula bez zmysłu smaku !

  8. Po trzecim zakazie się zeruje

Dodaj komentarz

Z kraju

Sport