Ma dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów, niemal doprowadził do wypadku. W chwili zatrzymania miał ponad 1,5 promila

Wsiadł za kierownicę, pomimo posiadanego dożywotniego zakazu prowadzenia pojazdów. O mało nie doprowadził do wypadku, w chwili zatrzymania miał ponad 1,5 promila alkoholu.

We wtorek rano na drodze wojewódzkiej nr 747 w miejscowości Zosin kierujący pojazdem marki Opel, wyjeżdżając spod sklepu, zajechał drogę kierowcy ciężarówki. Na szczęście 55-latek przewidując zachowanie kierującego oplem odpowiednio zareagował i nie doszło do zderzenia pojazdów.

Jak się okazało, sprawca zdarzenia nie czekając na przyjazd policjantów oddalił się. Mundurowi szybko ustalili dane kierującego oplem. 35-latek z gminy Opole Lubelskie w chwili zatrzymania był nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie ponad 1,5 promila alkoholu.

Ponadto wyszło na jaw, że 35-latek był już karany za jazdę po alkoholu. Miał dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów wydany przez Sąd Rejonowy w Opolu Lubelskim, a mimo to po raz po kolejny po alkoholu wsiadł za kierownicę. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, skąd zostanie doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Opolu Lubelskim. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

(fot. lublin112.pl – ilustracyjne)

Zobacz również

25 komentarzy

 1. Brawo polskie sądy! Tyle mają z waszych zakazów!

 2. Tym pis nie załata dziury w budżecie po 500+ dla swoich nierobów więc się tym nie zajmują, a może nawet znajomy jakiś? Pijak, nierob więc pewnie na pis głosował to nic mu nie zrobią.

 3. BRAWO WOLNE I NIEZAWISŁE SĄDY !!!
  Zamiast zamykać w pierdlu zachlane mordy to puszczają wolno,a efekty widać.Daleko w poważaniu mają wyroki nadzwyczajnej kasty i dalej sobie spokojnie jeżdżą.
  Szkoda,że kierowca ciężarówki zahamował.Albo jeszcze lepiej jakby wsiowa moczymorda zaliczył dzwona z drzewem i przeszedł w wieczny stan spoczynku.

  • Ach marzenia, marzenia…

  • ta TWOJA NOWA kasta zamiast się pchać do TK, KRS i SN…. powinna sie takich właśnie przepisów czepiać…po co komuś odsiadka pijaka…zabrać cały majątek…to jak sąsiad będzie chciał po pijaku wsiadać do samochodu to go rodzina zwiąże i będzie czekać aż wytrzeźwieje…

  • a może ich zaszywać? po pierwszym razie na 2 lata, recydywę dożywotnio… nie umie jeździć na trzeźwo, to za karę życie bez kropli alkoholu – albo zdychaj

  • to trza leczyc a nie pierdel i co wyjdzie lepszy ?

 4. jedyny sposób by zakazać pijakom-recydywistom prowadzenia pojazdów, to uje.banie rąk i nóg

 5. tylko go puszczą i dalej będzie jeździł. Z reszta dożywotni zakaz to nie wyrok tylko opinia pewnej grupy sędziów której nie trzeba wykonywać.

 6. Dożywotni zakaz ma ?? To co on zrobił? Znam ludzi co.po pijaku zabili pieszych i jeżdżą z prawojazfami po Europie co jest ??? Bo bidny taaa ??

 7. Hmmm….. Dziwne zaiste. O ile dobrze mi wiadomo w miejscowości Zosin nie ma żadnego sklepu spod którego ewentualnie mógłby wyjechać ten delikwent. Niemniej jednak polskie prawo, niestety jest bezsilne wobec tego typu egzemplarzy.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7374zł -0.8%
  • GBP 5.2571zł -0.55%
  • EUR 4.5316zł -0.29%
  • CHF 4.1413zł -0.14%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Noc Muzeów w Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie
  Noc Muzeów w Muzeum Narodowym w Lublinie
  Noc Muzeów w Ogrodzie Botanicznym UMCS
  Noc Muzeów w Muzeum Wsi Lubelskiej
  Pokrzywowy Jarmark Lubelski: Królować będą produkty z pokrzywą