Czwartek, 13 czerwca 202413/06/2024
690 680 960
690 680 960

Ma dożywotni zakaz kierowania pojazdami. Miał prawie 3 promile, wpadł w trakcie kontroli drogowej

Radzyńscy policjanci zatrzymali nietrzeźwego mężczyznę kierującego toyotą. 50-latek miał w organizmie prawie 3 promile alkoholu. Co więcej, posiada dożywotni zakaz kierowania pojazdami.

W miniony poniedziałek po południu policjanci z radzyńskiej drogówki zatrzymali do kontroli w miejscowości Suchowola pojazd osobowy marki Toyota.

Styl jazdy kierującego wskazywał, że może znajdować się pod działaniem alkoholu. Podczas przeprowadzonej kontroli drogowej przypuszczenia mundurowych okazały się słuszne. Siedzący za kierownicą toyoty, 50-letni mieszkaniec gminy Wohyń był pijany.

Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna miał w organizmie prawie 3 promile alkoholu. Dodatkowo w trakcie prowadzonych czynności funkcjonariusze ustalili w policyjnych systemach, że mężczyzna posiada dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. Wkrótce o dalszym losie 50-latka zadecyduje sąd.

Kodeks karny za jazdę w stanie nietrzeźwości w okresie obowiązywania zakazu prowadzenia pojazdów przewiduje karę pozbawienia wolności do 5 lat. Dodatkową konsekwencją jest fakt, że mężczyzna będzie musiał zapłacić co najmniej 5 tysięcy złotych świadczenia pieniężnego na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej.

(fot. Policja Radzyń Podlaski)

23 komentarze

 1. Pacjent z 3 promilami nie jest świadomy tego co robi, a nie można karać za czyny popełnione nieświadomie.

 2. I co z tych zakazów? Do więzienia z nim albo opaskę na nogę i jak przekroczy prędkość 20 km/h, to od razu do sprawdzenia go.

  • ano zakaz to martwy przepis – nikt nie kontroluje przestrzegania zakazu.
   No i stąd takie efekty

 3. Po co sąd? Dać go na roczne odtrucie, potem oddać wszystkie nadające się narządy do przeszczepu. A samochód na licytacje na chore dzieci. Świat bezpieczniejszy i jakoś by się denat w końcu przysłużył temu światu

 4. Samochód to ma swój czy mu ktoś użyczył? Może z tej strony ugryźć patologię. Jak będzie kara za użyczenie to i nie będzie miał skąd wziąć auta. A na siebie nie powinien móc nic zarejestrować bo kupić to mu nikt nie zabroni.

 5. No i następny zakaz.

 6. i co z tego, w takiej sytuacji, w sumie troche inna była, bo zatrzymanie obywatelskie było i zgłoszone na policje, przyjechała policja wymeldowała delikwenta, przebadała alkomatem wyszło ponad promil, policjanci znają typa bo już nie jego pierwsza akcja. potrójny zakaz prowadzenia jazda pijanym i zatrzymanie przez obce osoby, i co pieski zrobiły przebadały alkomatem i oddali klucze, a po 20 minutach ten sam typ pojechał. także spoko gościu nic ci nie zrobią, policja to potrafi łapać ale tylko tych co jadą 62 w zabudowanym.

Z kraju