Sobota, 13 kwietnia 202413/04/2024
690 680 960
690 680 960

Łuków: Rzucił się z siekierami na policjantów

Łukowscy policjanci zatrzymali 50-letniego mieszkańca Łukowa, który podczas interwencji rzucił się na policjantów z siekierami.

W poniedziałkowe popołudnie policjanci z Zespołu Patrolowo – Interwencyjnego zostali wysłani przez oficera dyżurnego na interwencję domową. Jak wynikało ze zgłoszenia w jednym z mieszkań przy ul. Ławeckiej w Łukowie doszło do awantury, a będące w mieszkaniu osoby proszą o pomoc. Gdy policjanci dojechali na miejsce interwencji zastali tam zgłaszającego, który poinformował policjantów, że słyszał odgłosy awantury a przebywający wewnątrz mężczyzna może być agresywny.

– Na wezwanie policjantów mężczyzna nie chciał otworzyć drzwi, a w ich kierunku kierował różne nieprzyzwoite słowa. Mając na względzie bezpieczeństwo przebywających wewnątrz domowników, policjanci na miejsce wezwali do pomocy straż pożarną oraz pogotowie ratunkowe. Pomimo kilkakrotnych próśb ze strony mundurowych, mężczyzna w dalszym ciągu nie reagował na polecenia aby otworzył drzwi. Ponadto mężczyzna przez otwarte okno wymachiwał w kierunku policjantów siekierą oraz groził, że pozabija osoby, które wejdą do domu – opisuje zajście rzecznik łukowskiej policji nadkomisarz Andrzej Dudzik.

Po chwili udało się otworzyć drzwi i do wewnątrz budynku weszli policjanci. Kiedy mężczyzna zobaczył policjantów całą swoją agresję skierował w ich stronę. Wybiegł do nich trzymając w rękach dwie siekiery. W pewnym momencie mężczyzna rzucił siekierami w stronę policjantów chcąc ich zranić. Jedna z nich uderzyła w tarczę ochronną, a druga lekko zraniła w rękę interweniującego policjanta.

Chwilę później 50-latek został obezwładniony. Mężczyzna przez cały czas zachowywał się agresywnie. Został zatrzymany w policyjnym areszcie. W chwili zatrzymania mężczyzna miał ponad 1 promil alkoholu. Obecnej na miejscu interwencji kobiecie i jej córce nic się nie stało.

Sąd Rejonowy w Łukowie zastosował wobec 50-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Za ten czyn może mu grozić do 10 lat pozbawienia wolności.

2013-11-16 17:17:53
(fot. Luigi Chiesa – Wikipedia)

Komentarze wyłączone

Z kraju