Czwartek, 30 maja 202430/05/2024
690 680 960
690 680 960

Łuków: Czujna pracownica banku pomogła policjantom zatrzymać oszusta

Łukowscy kryminalni zatrzymali podejrzanego o oszustwa 30-letniego mężczyznę. Sprawca podając się za jednego z członków rodziny, próbował wyłudzić pieniądze od starszych ludzi.

– Wczoraj w godzinach popołudniowych jedna z mieszkanek Łukowa odebrała telefon. Rozmówca nieco ochrypniętym głosem prosił o pilną pożyczkę. Niczego nie świadoma kobieta myślała, że faktycznie rozmawia z członkiem rodziny i chcąc mu pomóc postanowiła udać się do banku i wypłacić 70 tys. zł. Fałszywy krewny powiedział kobiecie, że skontaktuje się z nią za godzinę. 78-latka udała się do jednego z łukowskich banków w celu podjęcia gotówki. Tam podczas wypłaty pieniędzy opowiedziała całą sytuację pracownicy banku. Opowieść wzbudziła w niej podejrzenie, że kobieta mogła zostać oszukana i dlatego doradziła jej, aby w tej sprawie udała się na Policję – opisuje historię KWP Lublin.

– Czujność pracownicy banku i szybka reakcja łukowskich kryminalnych doprowadziła do zatrzymania 30-letniego mieszkańca Warszawy i zapobiegła stratom materialnym. Mężczyzna został zatrzymany w centrum miasta, gdy jechał samochodem. Oszust trafił do policyjnego aresztu. Tego dnia oszust jeszcze ośmiokrotnie dzwonił do mieszkańców Łukowa próbując wyłudzić pieniądze. Sposób jego działania był podobny jak w przypadku 78-latki – dodaje KWP Lublin.

Policjanci sprawdzają, ile podobnych przestępstw ma na swoim koncie zatrzymany. Analizują zgłoszenia o tego rodzaju przestępstwach, do których doszło w ostatnim czasie. Za oszustwo grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

2013-12-04 14:24:46
(fot. KWP Lublin)

Komentarze wyłączone