W Lublinie oddano do użytku nową siedzibę III komisariatu

Dzisiaj w Lublinie uroczyście oddano do użytku nową siedzibę III komisariatu przy ulicy Kunickiego. Będzie w nim pracowało ponad 100 funkcjonariuszy.

W poniedziałek w południe odbyło się uroczyste oddanie do użytku nowej siedziby III komisariatu w Lublinie, który powstał przy ulicy Kunickiego w rejonie ul. Skośnej i Chłodnej. Jest to kolejny nowoczesny obiekt, zgodny z założeniami komend i komisariatów policji. Mieści on nowoczesną salę konferencyjną w pełni wyposażoną w sprzęt multimedialny, salę odpraw, stanowisko kierowania czy też siłownię. Powstał z połączenia komisariatów III i VIII i będzie miejscem pracy dla 106 funkcjonariuszy.

-Warunki pracy funkcjonariuszy ulegną zdecydowanej poprawie, obie stare jednostki dzieliło zaledwie 700 metrów. Oba komisariaty znajdowały się w wynajmowanych, ciasnych i niespełniających jakichkolwiek standardów obiektach. Komisariat III w kamienicy z lat 20-tych ub. wieku, gdzie na 680 m kw. pracowało 68 policjantów. Jeszcze gorsze warunki mieli funkcjonariusze z VIII komisariatu, gdzie na 160 m. kw. pełniło służbę 38 policjantów – wyjaśniał Lubelski Komendant Wojewódzki Policji nadinsp. Dariusz Działo.

Dzięki uruchomieniu nowego komisariatu przybędzie na ulicach więcej patroli, jednak bez zwiększania stanu osobowego. Spowodowane jest to tym, że dotychczas każdy z komisariatów posiadał oddzielną służbę dyżurną oraz kadrę kierowniczą. Po połączeniu nastąpiła reorganizacja służby dyżurnej i kryminalnej 11 etatów zostało przesuniętych do służby patrolowej. Dzięki temu stan etatowy patroli zwiększy się o 32 proc a to pozwoli na zapewnienie lepszego bezpieczeństwa mieszkańców.

Nowy komisariat znajduje się na działce o powierzchni 7.769 mkw. Którą na ten cel przekazało miasto. Powstał na niej dwukondygnacyjny budynek o powierzchni użytkowej 2.171 m. kw. wraz z dwupoziomowym parkingiem na 60 aut. Całkowity koszt budowy przekroczył kwotę 10 mln złotych, z czego 2 mln dołożyło miasto. Przy okazji odbyło się przekazanie nowych radiowozów dla funkcjonariuszy garnizonu lubelskiego.

W uroczystościach wzięli udział m.in. z-ca Komendanta Głównego Policji nadinsp. Wojciech Olbryś, Lubelski Komendant Wojewódzki Policji nadinsp. Dariusz Działo, wojewoda lubelski Wojciech Wilk, posłanki Magdalena Gąsior-Marek i Gabriela Masłowska, prezydent Lublina Krzysztof Żuk, jego zastępca Grzegorz Siemiński, przewodniczący rady miasta Piotr Kowalczyk a także przedstawiciele wielu instytucji oraz służb mundurowych.

(fot. lublin112)
2014-12-01 14:43:45

Zobacz również

18 komentarzy

  1. O Mietek na fotach.Jag gaz waliliśmy nie chwalił mi się że mu na pagony coś nafajdoliło tak gwiaździście.

  2. Po pierwsze za organizacje otwarcia powinien ktos oberwac. Juz nie wspomne ze kazdy z gosci chodzil po ulicy jak chcial to za te parkowanie na przystanku mpk to juz naprawde wstyd. Majac tak ogromny parking powinno to byc lepiej zorganizowane a nie blokowac droge. Wstyd

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Pobiegnij leśnym szlakiem w szczytnym celu
Wyprawa – „Uroczyska pogranicza zapomniane cmentarze Polesia”
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Spotkanie autorskie z Joanną Brodzik – „Umami. Opowieści i przepisy”
European Teqball Tour w Chełmie (wideo)