W Lublinie na nartach nie pojeździsz. Stok na Globusie zamknięty

Lubelski MOSiR postanowił zamknąć stok na Globusie. Powodem takiej decyzji jest bezpieczeństwo narciarzy.

W czwartek nie będzie możliwości skorzystania ze stoku narciarskiego na lubelskim Globusie. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, który zarządza obiektem, postanowił zamknąć stok ze względu na niesprzyjające warunki pogodowe. Te z kolei mają wpływ na bezpieczeństwo narciarzy.

– W wyniku opadów deszczu i odwilży, ze względu na bezpieczeństwo użytkowników, jesteśmy zmuszeni do zamknięcia w dniu dzisiejszym stoku narciarskiego Globus Ski przy ul. Kazimierza Wielkiego w Lublinie – tłumaczy Miłosz Bednarczyk z MOSiR „Bystrzyca” w Lublinie.

Jak wyjaśniają pracownicy MOSiR, będą oni na bieżąco monitorować stan stoku i pogodę. – O ponownym otwarciu Globus Ski poinformujemy bezzwłocznie – dodaje Miłosz Bednarczyk.

2017-02-02 10:16:12
(fot. lublin112.pl)

Zobacz również

16 komentarzy

 1. To jakaś parodia ten stok, prywatne stacje narciarskie bądź robią zapasy śniegu, bądź naśnieżają przy sprzyjających warunkach aby podczas kilkudniowej odwilży nie trzeba było zamykać stoku. Tutaj mam wrażenie że stok traktowany jest jak dojna krowa, minimum inwestycji i maksimum wyciągania kasy.

  • 100% racji.

   • Kto sponsoruje utrzymanie stoku?? Należy zwolnić ludzi i pociagnąć ich do odpowiedzialności!! Od początku grudnia można było spokojnie naśnieżać stok , cały czas mróz i śnieg a stok otwarty na tydzień?? Wszystkie straty powinni ponieść zarządzający zwolnić tą zgraję nierobów i wyrwigroszów!! W Końcu to idzie też z moich podatków , a żeby pojeździć trzeba zapłacić, w tym roku ani razu z dzieckiem nie zdążyłem wejść na globus!!

    • Trzeba mieć trochę pojęcia o technologiach i warunkach dopuszczenia stoku do użytkowania,by nie pleść dyrdymałów.

     • dokładnie dyrdymały. Niebezpieczna dla narciarzy odwilż-bzdura, ten kto to mówi z pewnoscią nie jest narciarzem, wszystkie stoki są czynne i nic złego narciarzy nie spotyka. Niebezpieczne dla narciarzy to są ZATŁOCZONE STOKI. A pożałowania godni zarządzający globusem nie wiem co jeszcze wymyslą, aby skrócić czas otwarcia stoku. Podpowiadam- otwórzcie stok na dwie godziny wszystkich stłoczcie w tym czasie. będzie zabawa, będzie działo. Osobiście obserwując o kilku lat poczynania zarządzających stokiem narasta u mnie antypatia do tego miejsca. Szkoda bo to zniechęca do korzystania z waszych usług. GLOBUS ski ma służyc mieszkańcom tego miasta a nie wygodzie kilku osób zatrudn. które raczej marnie tę pracę wykonują.

 2. Elementarne zasady ekonomi: prywaciarz musi się sam utrzymać i mu zależy. Na państwówce można nic nie robić a pieniążki się należą.

 3. Zgadzam się, jakby tym zarządzał prywaciarz to by wszystko było ok, a tak MOSiR ma na to wywalone, wczoraj jeździłem o 20 i warunki były ok, a dzisiaj porażka. Tylko przez ostatni tydzień nikt nie uruchamiał armatek, żeby zrobić zapasy sniegu!!!

 4. Oto cytat z artykułu w Kurierze Lubelskim dot. Konkursu Trzech Stoków.
  „Zima nam w tym roku sprzyja i dlatego powstała inicjatywa, by w okolicy zorganizować taki turniej. Chcemy wypromować narciarstwo, ale i same obiekty – tłumaczy Agnieszka Ozimek z Lokalnej Organizacji Turystycznej Kraina Lessowych Wąwozów, organizatora zawodów. ”

  Czytaj więcej: http://www.kurierlubelski.pl/narty/a/turniej-trzech-stokow-w-rablowie-kazimierzu-i-parchatce,11748593/
  A Lublin jak wiadomo to strefa klimatyczna taka jak w Makoku i tu śniegu brak, myślenia brak.

  • Makoku? Jeżeli jest to literówka i chodziło Ci o Maroko, to tam są fantastyczne warunki do uprawiania narciarstwa 🙂

 5. Zgadzam się z przedmówcami. W Rąblowie dziś otwarte, w Kazimierzu, Parchatce i Chrzanowie też.Tylko biedny MOSiR się nie ogarnął. ŻENADA.

 6. Stokiem zarządza Mosir. Tam pracują całe wielopokoleniowe rodziny. Nepotyzm na ogromną skalę jak za naszą wschodnią granicą. Ludzi z zewnątrz jest może 1-2 %. Wiem bo sam tam pracuję. Nikomu się nic nie chce. Chaos totalny. A ten 1% nie da rady zapi… ać za pozostałe 99%. Mam już po prostu dość !

  • To może trzeba wysłać tam dziennikarzy nie próbują to nagłośnić a to już jest jakiś kroczek, niech się tłumaczą ze swoich decyzji. Ale to inne dziennikarstwo . Może znajdzie się jakiś bardziej ambitny

 7. Ferie się skończyły to i stok zamykają;)

 8. Snow Park tez zamkniety?

 9. Jestem bywalcem na tym stoku to jest jakaś masakra stok mało kiedy ratrakowany a już tym bardziej nie jest to robione pod wyciągiem nie jest naśnieżny bo po co , pracownicy podobno też nie są dobrze traktowani przez szefostwo Mosiru moim zdaniem ktoś powinien dobrać się do dupy kierownikom, prezesom tej ala firmy

 10. Ciekawe że bardzo szybko potrafili zamknąć stok (obserwuję to od kilku lat i mam wrazenie że czekają na byle powód aby stok zamknąc), już nic nie pada od dwóch dni, sobota i niedziela mróz, ale stok będzie otwarty dopiero od poniedziałku. KOP W D..PE należy się wszystkim zarządzającym globusem

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Powiatowy Piknik Pszczelarski w Dęblinie
„Jarmark Pawłowski – ginące zawody” – święto miłośników folkloru i tradycji ludowej
Noc Muzeów w Woli Osowińskiej
Kościelec – Historia na Nowo – czyli piknik rodzinny w Piaskach
Seans filmowy pod chmurką na Placu Wolności