Czwartek, 29 lutego 202429/02/2024
690 680 960
690 680 960

Lublin: Sprawdzali trzeźwość kierujących. Ponad 1300 kontroli w jedno popołudnie

Wczoraj w Lublinie policjanci przeprowadzili akcję, w której na celowniku znaleźli się kierowcy, poruszający się pod wpływem alkoholu. Zatrzymano sześciu pijanych.

W piątek funkcjonariusze lubelskiej drogówki przeprowadzili na ulicach miasta akcję „Stop agresji na drodze”. Głównym celem policjantów, było wyeliminowanie z dróg tych użytkowników, którzy nie wahają się wsiadać za kierownicę po spożyciu alkoholu. Pijani kierowcy cały czas są bardzo dużym zagrożeniem, przede wszystkich dla innych, prawidłowo i bezpiecznie jadących kierowców.

Od godziny 14, funkcjonariusze wyposażeni w urządzenia Alco-Blow dzięki którym w kilka sekund można sprawdzić trzeźwość kierowcy, ruszyli na drogi. Do późnych godzin wieczornych skontrolowanych zostało 1354 kierujących. Lecz jak wyjaśniają mundurowi, nie tylko prowadzono badania trzeźwości. Zwracano uwagę także na popełniane przez kierowców wykroczenia, zwłaszcza że zdarzali się tacy, którzy pomimo stojącego nieopodal patrolu, potrafili wyprzedzać na skrzyżowaniu i przejściu dla pieszych.

– W trakcie akcji zatrzymanych zostało 6 amatorów jazdy na podwójnym gazie. Dodatkowo na sprawców wykroczeń nałożono 24 mandaty karne. W przypadku 5 kierowców funkcjonariusze zatrzymali im uprawnienia do kierowania a dwóch za zły stan techniczny pojazdów straciło dowody rejestracyjne. Skierowano także do sądu 5 wniosków o ukaranie kierowców a w dwóch przypadkach zastosowano pouczenia – tłumaczył nam podkom. Andrzej Fijołek z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

(fot. archiwum)
2015-04-18 13:20:19

12 komentarzy

 1. I BARDZO DOBRZE..BARDZO DOBRZE…WIECEJ I WIECEJ TEGO TYPU KONTROLI…JAK SIE KOMUS NIE PODOBA TO JEST MPK,ROWER MIEJSKI LUB PRYWATNY A NAWET I MOZNA ISC NA PIECHOTKE…I PROSZE MI TUTAJ NIE PISAC ZE TO PO ZLOSCI,Z CZASOW KOMUNY LUB NABIJNIA BUDZETU MIEJSKIEGO ITP.ITP…

 2. Mietek z tabletek

  szukajcie kasy dalej bo trzezba złodzieom na wiejskiej

  • Daj se siana z tym nabijaniem kasy – ten kto jako tako i w przybliżeniu jedzie zgodnie z nakazami to dojedzie nie wzbogacając „biednego” Skarbu Państwa, to oszołomy wszelkiej maści i płci dowolnej robię zrzutę na skarbowa dziurę w budżecie.

 3. Jakby był tor, to nie byłoby kontroli drogowych…

 4. Czemu w każdym tego typu artykule pada praktycznie identyczne zdanie jak: „…wyposażeni w urządzenia Alco-Blow dzięki którym w kilka sekund można sprawdzić trzeźwość kierowcy…” ?

  • Prawdopodobnie dlatego, że Alco-Blow jest bardzo szybkim urządzeniem, dzięki któremu można (bezdotykowo) w kilka sekund sprawdzić trzeźwość nie tylko kierowcy, ale także pasażera….

   Komentarz zawiera lokowanie produktu….

 5. Wczoraj ostro popiłem i nie wyobrażam sobie siadania za kierownice, wybieram MPK 🙂

  • byłeś w czekoladzie ? bo ja tez popilem w czeksie wczoraj, ale wole siedziec w domu niz jechac mpkiem bo nie szanuje komunikacji miejskiej. a na kacu raczej bym nie wytrzymal w autobusie ! więc wybieram dom i piwko 🙂

 6. Czy sprawdzający trzeźwość byli sprawdzani na trzeźwość?

 7. Mi się udało.

Z kraju

Polityka i społeczeństwo