Lublin: Samochód osobowy potrącił czworo dzieci. Przechodziły przez przejście dla pieszych AKTUALIZACJA

Groźny wypadek na al. Spółdzielczości Pracy w Lublinie. Czworo dzieci trafiło do szpitala po tym jak potracił je samochód osobowy.

Do wypadku doszło w poniedziałek o godzinie 15:10 na al. Spółdzielczości Pracy w Lublinie. W przechodząca przez przejście dla pieszych grupę dzieci wjechał kierowca citroena. Jak ustaliliśmy na miejscu zdarzenia, przed przejściem dla pieszych oczekiwała czwórka dzieci. Jadący prawym pasem jezdni w kierunku centrum kierowca, zatrzymał się by je przepuścić.

Gdy grupa minęła oś jezdni i zbliżała się już do końca przejścia, w dzieci wjechał jadący lewym pasem ruchu kierowca citroena berlingo. Mężczyzna zignorował to, że na sąsiednim pasie, przed oznakowanym przejściem dla pieszych stoi inny pojazd. Na miejscu interweniowało pogotowie ratunkowe oraz policja.

Cała czwórka została przetransportowana do szpitala. W chwili obecnej lekarze wciąż ustalają obrażenia poszkodowanych, jednak jak ustaliliśmy, z pewnością jedno z dzieci ma złamaną rękę, inne zaś obrażenia głowy oraz ogólne potłuczenia. Kierujący citroenem 45-latek był trzeźwy.

Funkcjonariusze lubelskiej drogówki ustalają dokładne okoliczności zdarzenia. W miejscu wypadku nie ma utrudnień w ruchu.

AKTUALIZACJA 18:10

Jedno z dzieci opuściło szpital. Troje zaś z obrażeniami ciała, głównie połamaniami pozostało w szpitalu. Najciężej ranna dziewczynka ma poważne obrażenia głowy.


(fot. lublin112)
2014-12-22 16:30:03

45 komentarzy

 1. sugerujecie ze to nasza wina …

 2. pieprzycie, wypadek miałam w piątek, kierowca potrącił mnie wyprzedzając na przejściu dla pieszych,wychodząc zza pierwszego samochodu rozejrzałam się czy na pewno nic nie jedzie.. jak ktoś nie umie jeździć to niech sobie zamieni samochód na białą laskę, a nie próbuje zwalić winę na pieszego że jest mało ostrożny

 3. zabrac prawko! zakazac jazdy na 5 lat! co najmniej 1000 euro kary!

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7466zł 0.38%
  • GBP 5.1104zł 0.3%
  • EUR 4.548zł 0.16%
  • CHF 4.2219zł 0.37%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Baśnie i bajki przeczytają znane osoby z terenu gminy. Posłuchać będzie mógł każdy
  Na placu Litewskim odbędzie się Nabożeństwo Ekumeniczne „Idę po wodzie”
  Gra miejska- Świąteczny Lublin
  Święta z Warsztatami Kultury
  W sobotę rusza cykl treningów i biegów indywidualnych CITY TRAIL