Środa, 22 maja 202422/05/2024
690 680 960
690 680 960

Lublin przygotowany do zimy – twierdzą miejscy urzędnicy

Drogowcy zapewniają, że zima ich nie zaskoczy. W gotowości czeka sprzęt i ludzie. Tuż po wystąpieniu opadów na lubelskie ulice może wyjechać 56 solarek a do oczyszczania chodników brygady ręczne.

Drogowcy są przyszykowani na nadciągające opady śniegu. W Lublinie za przejezdność ulic odpowiada Zarząd Dróg i Mostów. To na jego zlecenie podległe firmy będą zajmować się odśnieżaniem. Dodatkowo oprócz ulic, w gestii ZDiM jest utrzymanie w należytym stanie chodników, placów, schodów orazbkładek dla pieszych w pasach drogowych.

W tym roku miasto zostało podzielone na osiem rejonów zimowego utrzymania dróg. Łącznie do odśnieżania jest 549 km dróg publicznych w tym 35 km dróg krajowych, 21 km dróg wojewódzkich, 132 km dróg powiatowych oraz 361 km dróg gminnych. Ich utrzymaniem zajmie się pięć firm : Floreko, Kom – Eko, LPRD, KPRD i Top 2001.

Do akcji zimowego utrzymania na terenie miasta czeka w gotowości sprzęt. Jest to 38 dużych solarek wyposażonych w pługi, 18 solarek małych, 12 ładowarek oraz 5 równiarek i pługów wirnikowych. Dodatkowo do wywożenia śniegu ekipy będą korzystać z 10 ciężarówek. Chodniki, place, schody i kładki dla pieszych zostaną odśnieżone przez brygady ręczne. Pracownicy z łopatami będą mieli do utrzymania w należytym stanie 394 000 m2.

W Urzędzie Miasta przygotowano wykaz ulic, które będą utrzymywane oraz do każdej z nich przypisano standard odśnieżania. Oznacza on, w jakim czasie od ustania opadów śniegu droga ma zostać doprowadzona do bezpiecznego użytkowania przez kierowców. Pozostałe ulice, chodniki, place, schody i kładki dla pieszych będą odśnieżane w miarę potrzeb. Mieszkańcy muszą sami zgłosić że dane miejsce wymaga uprzątnięcia śniegu.

(fot. ZDiM)
2014-11-19 20:07:00

3 komentarze

 1. Redaktor, który pisał ostatnie artykuły, jest albo w niedyspozycji chwilowej, albo powinien zapisać się na przyspieszony kurs języka polskiego.
  Tak źle stylistycznie napisanych artykułów nie czytałam już dawno.
  Pozdrawiam

  • Naprawdę? To jest najważniejsze i najistotniejsze tutaj? Bo artykuł został napisany „źle” stylistycznie?? Ludzie ogarnijcie się… Niemalże pod każdym tekstem znajdzie się osoba, która jest nieusatysfakcjonowana – a to błędy stylistyczne i gramatyczne znajdzie, literówek się doszuka, a to marka samochodu z małej litery, nawet przecinki wypominają! To jest serwis informacyjny, nie forum dla polonistów…

   • Tak zgadzam się, że to jest serwis informacyjny. Osoby piszące artykuły pretendują do miana redaktora, dziennikarza, reportera. Przynajmniej tak o sobie piszą. To zobowiązuje. To, że tekst jest informacją, nie znaczy, że ma być napisany niechlujnie. I tylko dlatego zwracam uwagę. Nie czepiam się literówek, przecinków. Mogę zrozumieć błędy w tekście pisanym pod wpływem emocji, chociaż redakcji portalu informacyjnego i to nie usprawiedliwia. Jednak ostatnie dwa artykuły, jakie czytałam, były o pogodzie. Mogły ukazać się pół godziny później, żeby był czas na poprawne zredagowanie tekstu.
    Zgadzamy się na „bylejakoś” w naszym życiu poczynając od prozaicznego portalu informacyjnego.