Lublin: Ostatkowa noc przebiegała spokojnie. Kilka bójek i jedna kolizja

Wyjątkowo spokojnie przebiegała ostatkowa noc w Lublinie. Policjanci nie zanotowali zwiększonej liczby interwencji. Spokojną noc mieli również strażacy.

Noc z soboty na niedzielę przebiegała pod znakiem imprez ostatkowych. Młodsi bawili się w licznych klubach, starsi wybierali głównie imprezy domowe. O ile takie dni oznaczają najczęściej dla policjantów ogrom pracy, to tym razem było nadzwyczaj spokojnie.

Nasi reporterzy przez kilka godzin towarzyszyli funkcjonariuszom zarówno lubelskiej drogówki, jak też prewencji. Wszyscy zaznaczali, że noc pomimo tłumów bawiących się osób, jest spokojna. Ilość interwencji była na podobnym poziomie, co w normalną sobotę.

Około północy na Rondzie Honorowych Krwiodawców zderzyły się dwa auta: opel i bmw. Na szczęście była to drobna kolizja, w której nikt nie ucierpiał. Sprawczyni, kierująca oplem kobieta, została ukarana mandatem. Wyjeżdżając z al. Warszawskiej, nie ustąpiła pierwszeństwa zjeżdżającemu z ronda bmw.

Policjanci wielokrotnie byli wzywani do mieszkań prywatnych, by uspokoili zakłócające ciszę nocną towarzystwo. W większości przypadków osoby te znajdowały się pod wpływem alkoholu. Było również kilka wezwań do pobitych osób, m.in. na ulicy Okopowej, w jednym z klubów w centrum miasta, czy też na przystanku autobusowym przy al. Tysiąclecia. Jednak za każdym razem były to awantury pomiędzy bawiącymi się osobami, które rozwiązano w swoim towarzystwie a poszczególne osoby dochodziły do porozumienia.

Ogółem policjanci z naszego województwa interweniowali w ciągu wczorajszej doby 585 razy. Zanotowano 3 wypadki drogowe, w których 3 osoby zostały ranne. Doszło też do 24 kolizji a na drogach wpadło 13 nietrzeźwych kierowców. Na gorącym uczynku zatrzymano też 7 sprawców przestępstw.(fot. lublin112)
2016-02-07 16:06:26

reklama

Zobacz również

4 komentarze

 1. Żeczywiściw spokojnie 585 interwencji.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7374zł -0.8%
  • GBP 5.2571zł -0.55%
  • EUR 4.5316zł -0.29%
  • CHF 4.1413zł -0.14%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Noc Muzeów w Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie
  Noc Muzeów w Muzeum Narodowym w Lublinie
  Noc Muzeów w Ogrodzie Botanicznym UMCS
  Noc Muzeów w Muzeum Wsi Lubelskiej
  Pokrzywowy Jarmark Lubelski: Królować będą produkty z pokrzywą