Piątek, 24 maja 202424/05/2024
690 680 960
690 680 960

Lublin kupuje kolejne autobusy elektryczne

Kolejnych siedem nowych autobusów elektrycznych zamierza kupić Zarząd Transportu Miejskiego w Lublinie. Właśnie ogłoszony został przetarg. Pojazdy mają być dostarczone w 2023 roku.

Trwa sukcesywne odmładzanie floty lubelskiej komunikacji miejskiej. W czwartek Zarządu l Transportu Miejskiego ogłosił przetarg na dostawę kolejnych siedmiu elektrycznych autobusów. Pojazdy mają być przegubowe, mogące pomieścić minimum 120 pasażerów w tym co najmniej 40 na miejscach siedzących. Do tego dochodzi przestrzeń dla wózków dziecięcych lub inwalidzkich.

Każdy z autobusów ma być w pełni niskopodłogowy, posiadać klimatyzację zarówno kabiny kierowcy jak też przestrzeni pasażerskiej, bramki do liczenia pasażerów, biletomat oraz cztery ładowarki USB. Nowością ma być system umożliwiający dokonanie opłaty za przejazd przy pomocy kasownika biletów. Będzie to możliwe kartą płatniczą.

Jeżeli chodzi o kwestie techniczne pojazdów, to baterie mają zapewnić przejechanie minimum 40 km. Na przystankach końcowych, za pomocą zamontowanych na dachu pantografów, odbywać się będzie ładowanie, które ma trwać nie dłużej niż 12 minut. Wraz z autobusami maja zostać dostarczone ładowarki. Nowe pojazdy mają być dostarczone do maja 2023 roku.

(fot. lublin112)

13 komentarzy

  1. 40 km zasięgu – czyli taki autobus raz przejedzie kółko na takiej linii jak 26 i będzie stał pół dnia aby się naładować na takie samo wieczorne kółko. Dla kierowcy fajnie będzie siedział i pół dnia cieciował aby tego bezużytecznego cacka nie zdemolował, bo tego nawet nie da się ukraść… Tylko czy nas na to stać ??