Sobota, 13 kwietnia 202413/04/2024
690 680 960
690 680 960

Lublin i Lubelszczyzna promują się w innych krajach. Działania mają na celu przyciągnięcie turystów

Dziennikarze z Włoch i Wielkiej Brytanii poznawali piękno naszego regionu. Niebawem o tym, dlaczego warto przyjechać do Lublina i na Lubelszczyznę, dowiedzą się mieszkańcy tych krajów.

Coraz mniej czasu pozostało do rozpoczęcia tegorocznego sezonu turystycznego, który w Polsce trwa od połowy czerwca do połowy września. Wiele samorządów, organizacji, czy też obiektów już teraz stara się zachęcić jak najwięcej osób do odwiedzenia danej okolicy lub miejsca. Nie inaczej jest w Lublinie. W tym przypadku działania trwają od kilku miesięcy i wychodzą daleko poza granice naszego kraju.

Rozwój turystyki niesie bowiem za sobą środki finansowe. Wraz ze wzrostem liczby turystów rośnie ilość miejsca pracy m.in. w hotelach, restauracjach, transporcie lub obiektach rozrywkowych. Pobudza to również gospodarkę, zwiększa źródła dochodów dla mieszkańców, pomaga również w rozwoju infrastruktury.

W ostatnim czasie w Lublinie gościli dziennikarze z Włoch, którzy zapoznawali się z ofertą turystyczną miasta i regionu. Lubelskie organizacje turystyczne zaprezentowały gościom, że nocując w Lublinie, bez problemu, np. w ramach wycieczek jednodniowych, można zwiedzić cały region. W ten sposób Włosi odwiedzili m.in. Roztocze, Zamość, Kazimierz Dolny czy Powiśle, byli też na spływie kajakowym i spróbowali lokalnych przysmaków. Niebawem mieszkańcy tego kraju dowiedzą się, dlaczego warto skorzystać z połączenia Bergamo – Lublin i spędzić na Lubelszczyźnie urlop.

Wcześniej podobną ofertę przygotowano dla gości z Wielkiej Brytanii. Z kolei touroperatorom i dziennikarzom ze Słowacji zalety naszego regionu zaprezentowano w Koszycach. Miasto Lublin promowane było także na największych na świecie targach branży turystycznej, jakie odbywały się w Berlinie w Niemczech. Niedawno też najnowsze mapy i informatory dostępne są dla gości lubelskich hoteli i restauracji oraz wielu turystycznych miejsc.

(fot. lublin112.pl)

10 komentarzy

  1. O ekstremalnej drodze krzyżowej tyż bedom informować ?

  2. Ciekawe czy za granicom zazdroszczą wam walenia głową o beton w kościele ?

  3. Niemcom nie trzeba jakiś wyszukanych reklam i zachęt, wystarczy informacja: „Jedźcie do Polski, wasza auto tam już jest”. 😆

  4. Widać na ulicach i w boltach że akcja przyniosła skutek.

  5. Idąc przez miasto, to ja się czuje jak turysta. A po zachowaniu „braci” widzę, ze im się tu bardzo podoba. Oczywiście, w tych czasach pamięć o Wołyniu, jest już nie na miejscu.

  6. Romciu, ty pewnie z tych pokemonów, którzy ogonem merdają jak ich niemiec poklepie po pustym łbie…

  7. Promocja na koszt miasta przez wykupionych dziennikarzy,
    „Jeśli nie czytasz gazety, jesteś niedoinformowany. Jeśli czytasz gazetę, jesteś źle poinformowany. ” – Mark Twain

Dodaj komentarz

Z kraju