Środa, 21 lutego 202421/02/2024
690 680 960
690 680 960

Lublin: Dni Pamięci o Ofiarach Katynia

W 75. rocznicę zbrodni katyńskiej 12 i 13 kwietnia w Lublinie odbędą się obchody upamiętniające pomordowanych żołnierzy Wojska Polskiego, Korpusu Ochrony Pogranicza, oficerów, policjantów i innych funkcjonariuszy Państwa Polskiego.

Program uroczystości

12 kwietnia (niedziela):
godz. 13.15 – Msza św. w kościele Pobrygidkowskim przy ul. Narutowicza 6 w intencji Ofiar zbrodni katyńskiej. Po Mszy odbędzie się modlitwa ekumeniczna, a następnie uroczysty apel pamięci przy pomniku Ofiar Katynia na ul. Głębokiej, z zachowaniem ceremoniału wojskowego.

13 kwietnia (poniedziałek):
godz. 12.00 – spotkanie patriotyczno-modlitewne przy symbolicznej Mogile Katyńskiej na cmentarzu wojennym przy ul. Białej

Współorganizatorami wydarzenia są Prezydent Miasta Lublin, Wojewoda Lubelski, Marszałek Województwa Lubelskiego, Stowarzyszenie Rodzina Katyńska Lublin, lubelski oddział IPN, Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana”, Fundacja Niepodległości.

Szczegółowy program obchodów znajduje się tutaj – kliknij!

2015-04-10 08:35:39
(fot. UM)

Jeden komentarz

  1. Proszę nie odbierać tego jako złośliwość, czy naigrywanie się ale na tle tych obchodów rocznicowych w powiązaniu z 5 rocznicy Katastrofy Smolenskiej tak sobie pomyślałem, że Cmentarz Pomordowanch w Katyniu stał się swego rodzaju mekką, dla Polaków. Zaczęto organizować istne pielgrzymki, a nawet wycieczki połączone z Mszami Świętymi i mniej świętymi prawie, że festynami w tym miejscu.
    Myślę, że panu Putinowi było to istną solą w oku i być może dlatego Tu -154 został naprowadzony na kurs styczny z brzozą. Bo trzeba przyznać, że od tamtych czasów Polacy jakoś znacznie mniej chętnie jeżdżą i latają w tamte okolice.

Z kraju

Polityka i społeczeństwo