Lublin: Czołowe zderzenie dwóch rowerzystek. Dwie osoby trafiły do szpitala

W sobotę po południu na ścieżce rowerowej, w rejonie zapory na Zalewie Zemborzyckim, doszło do zderzenia czołowego dwóch rowerów. Dwie osoby trafiły do szpitala.

Do zdarzenia doszło w sobotę około godziny 16:20 na ścieżce rowerowej w rejonie zapory na Zalewie Zemborzyckim, na łączniku pomiędzy ul. Żeglarską a al. Bryńskiego. W zdarzeniu udział brały dwie rowerzystki. Jedna z nich jadąc od strony zapory w kierunku ul. Żeglarskiej na łuku ścieżki zjechała wprost przed rowerzystkę jadącą w kierunku al. Bryńskiego. Doszło do czołowego zderzenia jednośladów.

Na miejscu interweniowało pogotowie ratunkowe i policja. Dwie młode kobiety z obrażeniami ciała zostały przetransportowane do szpitala.

Jak tłumaczył nam świadek zdarzania kierująca rowerem, która poruszała się od strony zapory nagle zjechała na łuku drogi wprost na kobietę jadącą prawą stroną ścieżki rowerowej. Zderzenie było na tyle silne, że jedna z cyklistek doznała poważnego urazu głowy.

Na miejscu pracują funkcjonariusze lubelskiej drogówki. Będą oni ustalać dokładne okoliczności zdarzenia.


Większy widok mapy

2015-05-16 16:52:40
(fot. lublin112.pl)

48 komentarzy

 1. Należy „uspokoić ruch” na tej ścieżce ;))) Rowerzyści popełniają wiele wykroczeń drogowych i są sprawcami lub współpracami wypadków, są często bezinteresownie złośliwi, tamując ruch. To nie „święte krowy” też przepisów powinni przestrzegać, nie przejeżdżać na pasach dla pieszych itd…..

 2. Ludzie zmieńcie cel podróży jest wiele więcej tras dla rowerów np. Wzdłuż torów do źródeł Pliszczyn jest tam duży plac stoły i możliwości zrobienia grilla,ta droga można dojechać do zoo Leonów dalej do Bystrzyca, Niemce . Zawiperzyce. SNOPkóww. Staw w Melgiew. Droga od stacji Ponikwoda >Jakubowice>Łysaków> młyn w Turce

 3. OBIE ROWERZYSTKI TO BLONDYNKI O RUDYCH WŁOSACH – ROWERY BYŁY TRZEŹWE

 4. typowe, najlepiej jest jak jedzie debilka z kolezanka lub z kolega oczywiscie nie gesiego bo w tym czasie prowadzi arcywazna konwersacje, tylko pcha sie na twoja strone, kobiety powinny robic prawo jazdy nawet na rower

 5. Takich ludzi nie szkoda.
  Jak można zderzyć się czołowo na rowerze?
  Jechać obok siebie, nie zwracać uwagi na innych uczestników ruchu, nie ustępować drogi prawidłowo jadącym z naprzeciwka rowerzystom.
  Narobiło się tałatajstwa na ścieżkach rowerowych którzy nie znają zasad poruszania się rowerem

  • widzę wszyscy byli wszystko widzieli, pier**licie aż się czytać nie chce, „stop debilkom” widzę masz nick na poziomie 3 klasy podstawowej, [] to Cię urodziła i zapomniałam udu*ić.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Zespół Pieśni i Tańca „Lublin” im. Wandy Kaniorowej zaprasza na przesłuchania
W weekend odbędzie się Festiwal Mieszkańców Kośminka
Zwiedzanie zajezdni, piknik, bezpłatne przejazdy i zabytkowe pojazdy komunikacji miejskiej. To wszystko od czwartku w Lublinie
Weekend z archeologią w Lublinie
Gratka dla miłośników muzyki bluesowej. Dziś startuje „Chatka Blues Festiwal”