Wtorek, 18 czerwca 202418/06/2024
690 680 960
690 680 960

Lublin: Blisko 500 par wystąpi w Lublinie na mistrzostwach w tańcach latynoamerykańskich

Za dwa tygodnie najlepsi Polscy tancerze spotkają się na Mistrzostwach Polski Polskiego Towarzystwa Tanecznego w Tańcach Latynoamerykańskich. Impreza odbędzie si e w lubelskiej hali MOSiR.

Impreza ma zasięg ogólnopolski i jest najważniejszym wydarzeniem dla świata sportu tanecznego. Jej głównym celem jest wyłonienie Mistrzów i Wicemistrzów Polski Polskiego Towarzystwa Tanecznego w Tańcach Latynoamerykańskich na 2016 rok, wytypowanie reprezentantów na Mistrzostwa Świata i Europy oraz popularyzacja tańca towarzyskiego i jego walorów wychowawczych.

W ramach Mistrzostw Polski Polskiego Towarzystwa Tanecznego w Tańcach Latynoamerykańskich rozegrane zostaną konkurencje, w których udział weźmie prawie 500 par z Polski z całej Polski. Zmagania tancerzy oceniać będzie międzynarodowa 11 – osobowa komisja sędziowska, a wśród niej największe nazwiska związane ze światem tańca. Będą to byli mistrzowie świata, zdobywcy prestiżowych nagród na najważniejszych światowych turniejach m.in.polscy sędziowie-celebryci, jurorzy najpopularniejszych programów telewizyjnych Michał Malitowski i Agustin Equrola oraz sędziowie z Anglii, Finlandii, Rosji i Słowenii. Galę wieczorną poprowadzi Pani Iwona Pavlović.

Mistrzostwa Polski Polskiego Towarzystwa Tanecznego w Tańcach Latynoamerykańskich odbędą się 19 oraz 20 listopada w Lublinie w hali sportowej MOSiR przy Al.Zygmuntowskich. Bilety dostępne będą w kasie hali w dniu wydarzenia. Patronat nad imprezą objęli: Marszałek Województwa Lubelskiego Sławomir Sosnowski, Prezydent m. Lublin Krzysztof Żuk oraz Przewodniczący Rady Miasta Piotr Kowalczyk.

Lublin: Blisko 500 par wystąpi w Lublinie na mistrzostwach w tańcach latynoamerykańskich

(fot. nadesłane)
2016-11-04 20:11:49

Autor: redakcja

3 komentarze

  1. Czerwoni patronat objęli, odpuszczam.

  2. Super, wybieramy się z panią żoną.