Lublin bez żółtych skrzynek fotoradarów. Rozpoczyna się ich demontaż

Od kilku tygodni stoją zasłonięte czarną folią, część z kierowców wcale już nie zwraca na nie uwagi, ale są też tacy, którzy cały czas zwalniają na ich widok. Mowa o masztach fotoradarów stojących przy lubelskich ulicach.

W przeciągu kilku następnych dni z krajobrazu lubelskich ulic całkowicie znikną charakterystyczne żółte maszty fotoradarów. Nie są wykorzystywane już od końca października ub. roku, kiedy to straż miejska, która w Lublinie prowadzi kontrole prędkości za pomocą fotoradaru, zadecydowała o zaprzestaniu umieszczania w masztach urządzenie rejestrującego prędkość kierowców, tylko przeniesieniu go na statyw, na którym pomiary prowadzone są w nowych punktach miasta.

O zmianie zadecydowały przepisy, które zaczęły obowiązywać w 2013 roku. Najpierw wiele niejasności było wobec korzystania przez straże miejskie z masztów, potem te zostały owinięte czarną folia, gdyż zgodnie z przepisami, nie mogły stać puste i robić jako tzw. straszak dla kierowców.

Co zrobić z nieużywanymi masztami zastanawiano się długo w Urzędzie Miasta. Padło wiele pomysłów, jednak jedynym racjonalnym a także zapobiegającym ich usuwaniu było przekazanie ich Inspekcji Transportu Drogowego, która to może prowadzić kontrole prędkości z ich wykorzystaniem. Jednak pomimo wielu ofert ze strony lubelskiego magistratu, który to jest ich właścicielem, inspekcja nie była zainteresowana ich użytkowaniem.

Wobec powyższego zadecydowano o całkowitym usunięciu masztów z lubelskich ulic. Obecnie jest ich 18 i stoją przy 15 ulicach. Demontaż rozpocznie się w pierwszych dniach następnego tygodnia i potrwa zaledwie kilka dni. Maszty wraz z wyposażeniem trafią do jednego z miejskich magazynów, gdzie będą oczekiwały, aż ktoś się nimi zainteresuje, bądź też ponownie zmieni się prawo, i będzie można znów z nich korzystać.

(fot. lublin112 – zdjęcie ilustracyjne)
2014-03-08 18:52:53

Zobacz również

3 komentarze

 1. No… czyli wiadomo jak wydawać publiczne pieniądze……najlepiej wy…bać w błoto! To po jakiego h..ja było je montować?

 2. Tak jest, najpierw wydać na to miliony (bo oczywiście taniej się nie dało 😉 ehe, ustawione przetargi) a teraz poleżą w magazynie, potem nie będą spełniały norm. Kto za to odpowie? Na to idą moje podatki? Inspekcja kupi sobie nowe itp Jacy politycy taki kraj, czas zacząć kraść tak jak oni!!

 3. Najlepiej oddać na złom jeszcze parę złoty się odzyska w nocy nie stoją z przenośnymi bo po co by mieli stracić aparacik jak trzeba by było ze 20 osób do pilnowania a bida w kraju oszczednosci oni są mocni ale do złapania za prędkość, pijanego albo jak kto piwo pije a złodzieje szaleją

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.9666zł -0.06%
  • GBP 4.9699zł 0.41%
  • EUR 4.4739zł 0.06%
  • CHF 4.2121zł 0.22%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Festiwal Pierogów Świata w Lublinie
   Potrzebna krew dla 8-letniego Tomka
   W Wojciechowie znów będzie wielkie kucie. Niebawem ruszają Ogólnopolskie Warsztaty Kowalskie
   Kiermasz Produktów Lokalnych w Kazimierzu Dolnym
   W niedzielę odbędzie się „Festiwal Młody Ziemniak”