Wtorek, 21 maja 202421/05/2024
690 680 960
690 680 960

Lublin: Batalion dowodzenia Wielonarodowej Brygady przechodzi szkolenie poligonowe w Nowej Dębie

W piątek 6 maja nastąpiło przemieszczenie pododdziałów batalionu dowodzenia Wielonarodowej Brygady (część polska) na poligon w Nowej Dębie. Żołnierze przejdą tam szkolenie poligonowe w warunkach polowych.

Celem szkolenia na poligonie w Nowej Dębie będzie m.in. doskonalenie planowania organizacji i kierowania szkoleniem poligonowym, doskonalenie procesu szkolenia ze zwróceniem szczególnej uwagi na odpowiedni dobór form i metod szkolenia oraz sprawdzenie umiejętności dowodzenia swoimi pododdziałami przez dowódców plutonów w ramach zajęć taktyczno specjalnych.

 


(Wyjazd żołnierzy z jednostki w Lublinie)

Uczestniczący w ćwiczeniu żołnierze NSR będą doskonaleni w realizacji zadań zabezpieczenia bojowego oraz prowadzenia celnego ognia z broni strzeleckiej i rzutami granatami ręcznymi. W każdym dniu obecności na poligonie przed żołnierzami będą stały nowe zadania do wykonania.

W poniedziałek pododdziały batalionu skupiły się nad realizacją zadań związanych z ich bojowym przeznaczeniem. Kompania łączności realizował zadania Węzła Łączności, kompania zabezpieczenia skrycie zajmowała rejon rozmieszczenia oraz organizowała jego ochronę i obronę, natomiast kompania logistyczna realizowała zadania zabezpieczenia logistycznego.

2016-05-10 07:13:39
(fot. WB, wideo lublin112.pl)

16 komentarzy

 1. „Wojna stała się religią i zawodem swoich kapłanów żyjących w mitologii. Wojsko to przykład jak dalece mit wygrywa z jakimkolwiek racjonalizmem, jak kpi z rzeczywistości dziejów. Wojna wbrew jej sztabom i teoretykom jest bezsensem i zawsze wymyka się ich kontroli…” L. Stommma Czy wojny muszą być…? Zapraszam do podjęcia wyzwania jakim są wątpliwości w sens wojny…

 2. pojeździli po błocie, a paru to nawet się pobrudziło 😀 manewry, że hej!

 3. stary rezerwista

  cały ten NSR to pic na wodę i 5 koło u wozu dla MON. Powołano kompanię NSR i dowództwu tej kompani zapewniono tylko wikt i opierunek ale ŻADNEGO wsparcia szkoleniowego!!! Sami musieli wymyślić konspekty szkoleniowe rezerwiści cywile!!! Wyszkolenie strzeleckie polegało na wyjeździe kilkadziesiąt kilometrów od mz. na strzelnicę i wystrzelenie na osobę z Beryla 3 szt. amunicji ( trzech sztuk)!!! Koszt przejazdu 120 ludzi przewyższał kilkukrotnie koszt wystrzelonych kulek!!! Najciekawsze jest to, że byle ćwok i łajza z ukończoną wyścigową magisterką po przejściu takiego „wyszkolenia” gdyby chciał/chciała wstąpić do jakiejkolwiek służby mundurowej dostaje stopień oficerski, gdzie ludzie wcześniej tam służący, nawet z wyższym, muszą latami czekać na możliwość ukończenia szkoły oficerskiej!!!

  • no chyba nie wiesz o czym piszesz. żeby dostać stopień oficerski trzeba ukończyć przynajmniej kurs oficerski na który dostać się bez pleców jest praktycznie niemożliwością. zwykła magisterka (czy nawet doktorat) w wojsku nic nie dają.

  • Zapomniałeś,gdzie kończy się logika tam zaczyna się polska armia.

 4. cale to wojsko to pic na wode i zatrudnienie dla kolesi, kto naszego pokroju w dzisiejszych czasach inwestuje w armie ? jakie wojny mamy wygrywac? totalna porażka i drenaż kieszeni podatnika. Są dużo poważniejsze sprawy do załatwienia/ sfinansowania, dajcie zwykłym ludziom normalne zatrudnienie jak już a za te kase to można by sporo zrobić dla ludzi aby im było lepiej takim zwykłym szarakom.
  DAJCIE POKÓJ I DOROŚNIJCIE!!!
  JA I MY CHCEMY POKOJU I SPOKOJU NIE ŻADNYCH ZBROJEŃ!!!

  • … i dla kapelanów… Żeby był sens mieć armię to trzeba mieć czego bronić… a żeby mieć czego bronić trzeba zbudować silną gospodarkę która sfinansuje armię… logika.. U nas jest wszystko odwrotnie: nie ma czego bronić, nie ma silnej gospodarki więc finansowanie „armii” i zbrojenia pogłębiają zadłużenie kraju… Dziękujemy „naszym” politykom że dają zarobić koncernom zbrojeniowym zwykle nie polskim… przy okazji im coś skapnie… i o to w tym wszystkim chodzi… a im większy kontrakt tym większe okruchy….

  • Ty chyba jesteś debil,państwo sfinansuje czyli stworzy miejsca pracy a takie glupki będą pracować, zacznie być im dobrze,wtedy Putin wejdzie do Pl.bez żadnego wystrzalu,jak na Krymie i wtedy będziesz pracować na CCCP a nie na siebie. Po to kazde państwo na armię by bronić kraju,oczywiście z różnymi skutkami.Widzę, że nigdy nie byłeś w wojsku i nie wiesz jaka jest struktura armi i jej zadania a zabierasz głos ty i pokrewni tobie. Putin nie pyta się czy rodakom jest dobrze tylko pcha kasę w armię, by późnej, wejść do slabego sąsiada i ów sąsiad będzie go utrzymywać, poczytaj historię z lat 1944-89 zobaczysz gdzie szły nasze produkty i dlaczego w latach 80-ych były kartki.

   • Niby po co ma Putin wchodzić… do Polski? Nawet jeśli by chciał to zrobiło by ci różnice jakby wszedł z wystrzałami…? Czy teraz pracujesz na siebie czy na UE…? Putin rządzi krajem o największych zasobach minerałów na świecie, ma czego bronić przed pazernymi kapitalistami… a my co mamy biedronki, lidle i montownie np opla..? Wg ciebie to bankrut Ukraina utrzymuje Rosjan…? Ciekawa teroia…! „Czytam historię” 45-89 i żadnej wojny… do czasu jak ruszyły strajki sponsorowane… a „kartki” to faktycznie były wielką tragedią narodową… Zacznij myśleć samodzielnie… a nie powtarzasz wyświechtane frazesy propagandy antysocjalistycznej z lat 80 tych…

 5. Tresc artykulu zerżnieta żywcem ze strony BDOW-u. Zrodlo byscie chociaz podali, chyba ze wam pozwolili przekleic ich aktualnosci bez cytowania…

  • A przepraszamy bardzo kogo mamy zacytować, skoro komunikat jest ogólny bez podpisu? Nie uważasz chyba, że mamy sobie wymyślać co się tam dzieje na poligonie. Po to są notki i komunikaty prasowe. Poza tym nie ma zastrzeżeń na stronie co do wykorzystania treści. Nie jest to prywatna strona ale oficjalna Wielonarodowej Brygady.

 6. Szkolą ich stare dziady z myśleniem prl. Rozkazują kopać okopy i strzelać do dwupłatowców obcych armii, a przecież II wojna już się skończyła.

 7. Gromek Czempinski

  SKANSEN NA KÓŁKACH…

 8. widać że połowa z was to przed wojskiem uciekała baany jedne co wy na ten temat wieci jak w nawet zasadniczej służby nie macie

 9. pozdrowienia dla LATO 2007/2008 oraz całej kadry z nowego światu dla kumatych butla

 10. Przecież oni tam będą przechodzić szkolenie podstawowe zwane kiedyś unitarką .Bardziej powinno się kadrze w d… dawać bo panowie oficerowie w większości wypadków pojęcia nie maja jak dowodzić żeby nie uwalić kompani do nogi w 3 minuty .