Środa, 24 kwietnia 202424/04/2024
690 680 960
690 680 960

Lubelskie przedszkolaki powitały wiosnę. W tym roku w niebiesko-żółtych barwach (zdjęcia)

Tradycyjnie już 21 marca uznawany jest za pierwszy dzień wiosny. Z tej okazji przed lubelskim ratuszem spotkały się przedszkolaki. Towarzyszyły im dzieci z Ukrainy.

W poniedziałek na placu Łokietka w Lublinie zebrali się wychowankowie lubelskich przedszkoli aby wspólnie przywitać wiosnę. Towarzyszyły im dzieci z Ukrainy, które w stolicy naszego regionu znalazły schronienie. W geście solidarności przedszkolaki przyniosły wykonane wcześniej kwiaty w niebiesko-żółtych barwach nawiązujących do kolorów ukraińskiej flagi.

Przez ratuszem na wszystkich czekały animacje i liczne pokazy. Nie zabrakło też słodkiego poczęstunku. W samo południe, po odegraniu hejnału Lublina, z balkonu ratusza trębacz wykonał też specjalny wiosenny utwór.

W wydarzeniu wzięli udział również członkowie grupy „Bombardowanie włóczką”, którzy zrealizowali pomysł sprzed dwóch lat dotyczący wiosennego otulenia miasta różnobarwną włóczką. Z uwagi na sytuację za naszą wschodnią granicą, kolory ozdób również nawiązują do narodowych barw Ukrainy.

(fot. UM Lublin)

15 komentarzy

 1. Śpiewały Baćko nasz b….

 2. Wnikliwy obserwator

  To smutne, że polskie dzieci są wciągane w konflikty światowych mocarstw + ideologię „lpg” 🙁

 3. Pieczychlebek Garncarz

  Ile to jeszcze ku*wa potrwa…

 4. Od niebieskiego i żółtego mdli mnie, spod lady dostałem biało-czerwoną… ulżyło

 5. W takim dniu jak pierwszy dzień wiosny to dzieci powinny topić Marzannę w Bystrzycy albo przynajmniej przywitać wiosnę skoro już pod Ratuszem to tak aby dzieci wiedziały ,że to wiosna. Z kwiatami kolorowymi, Marzanna itp.A nie w młodych główkach wprowadzać takie kolory jak symbol LGBT jak na zdjęciu kolorowe koła albo kolory flagi Ukrainy. Nie wciągamy ich w konflikty niech normalnie poznają Świat. Bo to już powoli też uczy dzieci który kraj jest zły po ci to im potrzebne. Nauczyciele nie uczcie takiego czegoś naszych dzieci.!

  • No tak a jak tęcza będzie na niebie to trzeba mówić, że to prowokacja imperialistycznego zachodu. Jak stonka kiedyś u nas.

 6. jaki symbol.a co mają się bawić biało czarnymi zabawkami czy tam chustami.swiat dzieci musi być kolorowy a nie szary.was już pogielo popadacie ze skrajności w skrajnosc

 7. brawo p14 lublin jak zwykle pieknie

 8. Rzygam juz na niebiesko-żółto. Dobrze ze są radia internetowe wyłącznie z muzyką,bo mnie już wzdryga od tego ciaglego ukrainowania na każdym programie. Moze juz wystarczy tego. Juz wszyscy wiedzą ze jest wojna i kto chce ten pomoże. Dobijanie tym ludzi na kazdym kroku wcale nie poprawi sytuacji. To wyglada juz na obsesję,przesciganie sie kto jest bardziej ukrainski.

 9. To nie nasza wojna.

  • Mylisz się.

   • @taka prawda najgorsze jest to, że oni się nie mylą. Doskonale wiedzą co robią. Maja za zadanie siać zamęt i to robią. Bo z człowiekiem, który tak myśli można jeszcze porozmawiać. Z człowiekiem, którego zadaniem jest siać strach i pogłębiać podziały nie podyskutujesz na argumenty.

Z kraju