Wtorek, 16 kwietnia 202416/04/2024
690 680 960
690 680 960

Lubelskie lotnisko najlepsze w Polsce. Zanotowało aż 88 proc wzrost ruchu lotniczego

Port Lotniczy Lublin miał największy wzrost ruchu lotniczego w porównaniu do maja ubiegłego roku, ze wszystkich lotnisk w kraju. Co więcej, jest on ponad pięciokrotnie większy, niż drugi wynik w zestawieniu.

Branżowy portal lotniczy pasażer.com opublikował wyniki, jakie zanotowały porty lotnicze w Polsce. Jak się okazuje, lubelskie lotnisko znacznie się wyróżnia w zestawieniu. To za sprawą bardzo dużego wzrostu lotniczego w porównaniu do maja ubiegłego roku. Gdy średnio w skali kraju ruch wzrósł o 11,6 procent, to lubelskie lotnisko zanotowało wzrost aż o 88 procent. Jest to ponad pięć razy więcej, niż drugie miejsce w zestawieniu, które zajął Kraków.

Port lotniczy Kraków-Balice miał 17-procentowy wzrost zaś lotnisko w Szczecinie 15-procentową zwyżkę. Jedynie jedno lotnisko w Polsce zanotowało spadek, Port Lotniczy im. Władysława Reymonta w Łodzi miał 17 procent mniejszy ruch niż rok temu.

Tak doskonały wynik ma być zasługą m.in. nowych tras jakie uruchomił Wizz Air.Chodzi o popularne wśród pasażerów trasy do Doncaster-Sheffield, Eindhoven i Glasgow. Wpływ miały też loty do Maastricht i Dublina oraz potrojenie liczby połączeń do Sztokholmu-Skavsta. Ogółem linie lotnicze oferujące połączenia z Portu Lotniczego Lublin oferowały 39,9 tys miejsc w swoich samolotach w porównaniu do 22,4 tys w roku ubiegłym. Średnie wypełnienie samolotów z i do Lublina wyniosło 88 procent.

(fot. Krzysiek Wiśniewski)
2016-06-15 18:05:11

13 komentarzy

 1. Wstrzeliliscie sie z newsem. Wlasnie itaka i small planet zrezygnowaly z czarteru wakacyjnego do Grecji. Turcja i Grecja byla rok temu. W tym Turcja od razu nie wystawiona a Grecja czyt wyzej. Brawo!!! Zascianek jakich malo

  • Studętkom jezdem to wiem, że...

   Spoko, spoko Kilogramie – jak „nasi” z Izraela zwietrzą, że ze Świdnika do ich „mekki” na Majdanek nie potrzeba ich konwojować autokarami z Okęcia, zapchają lotnisko w Lublinie k/Świdnika

   • co jest tak naprawdę wsiom a co miastem?

    A co to za miasto gdzie główna ulica zwana Krakowskim Przedmieściem jest bardziej wyboista niż kartoflisko pod Świdnikiem.

   • Świdnik to lubelski Las Wegas (LSW)-miasto gansterki, hajsu i seksu, więc co Ty wiesz o prawdziwym lajfie lubelaku?!

 2. Chyba w Świdniku k/Lublina…

  • Chyba w Wólce, powiat Lublin. Tylko terminal i część płyty postojowej kwalifikują się jako Świdnik. Reszta lotniska leży w Wólce. A już struktury własnościowej nie będę wyjaśniał, bo wyjdzie, że jednak Lublin.

   • Kasia, Ewa, Izabela, Edyta, Sandra, Natalia, Kuba, Ania

    Myślałem zawsze, że tylko żeńskie imiona kończą się na „A”. Nie ważne. Zapoznaj się z aktualnymi planami, dokumentami i mapami. Nawet jak chcesz już naciągać to zapomniałeś o innych Świdnikach. Pamiętasz co było w lesie, który wycieli pod lotnisko w Świdniku?

  • Jak Świdnik jest wioską koło Lublina co istnieje z 50 lat, która ma być dzielnicą taką jak np. Głusk czy Dziesiąta tylko ma trochę bloków, bo w polu wybudowali fabrykę a szkoda było na transport robotników pakować hajs

 3. Ludzie żenada wieś ,miasto ,Świdnik ,Lublin ,a ja z Dysa fabrycznego a reszta to kartofliska itp nie adres decyduje czy ktoś jest debilem kiedy to zrozumiecie nie rozumiem tej polemiki , wszedzie się trafi jakiś rodzynek ale tylko idiota zwraca na siebie uwagę , a wiec śmiało dalej ….

 4. (39.9-22.4)/22.4=78%.

 5. Mistrzostwo propagandy kto tam u was pracuje czy może jakis potomek Gebelsa się u chował !!!Do Balic porównujecie to lotniszczyno !??? gdzie londuje dziennie raptem 4 samoloty i 10 wron ..Tym czasem w Balicach ok..100 samolotow na dobe ….

Z kraju