Czwartek, 29 lutego 202429/02/2024
690 680 960
690 680 960

Lubelskie iluminacje w pełnej krasie (zdjęcia)

Lubelskie świąteczne iluminacje można już podziwiać w pełnej krasie. Na szlaku świetlnych ozdób zlokalizowanych w centrum miasta natraficie na znane z poprzednich lat standy z motywami świątecznymi, ale i nowe, jak karuzela, czy czerwony fotel, do którego czeka kolejka chętnych, aby zrobić sobie zdjęcia.

Lublin na dobre świątecznie rozświetlił swoje centrum. Na szlaku iluminacji, który zaczyna się na Placu Litewskim, a kończy na Starym Mieście znajdziecie znane już standy z motywami świątecznymi, ale są też nowe, jak karuzela, czy ogromny, czerwony fotel idealny do pamiątkowych zdjęć.

Latarnie i drzewa został udekorowane instalacjami świetlnymi. Altanka inspirowana architekturą i freskami Kaplicy Trójcy Świętej stanęła na ul. Grodzkiej, ramka do zdjęć z napisem „Wesołych świąt życzy Lublin” oraz podświetlane figury anioła i pary mieszczan w renesansowych strojach zdobią Plac Litewski, świąteczna bombka i figury anioła znajdują się na Rynku, figura pisarza na Deptaku, a prezent i anielskie skrzydła na pl. Łokietka.

Serce z napisu I Love Lublin zostało zmienione na choinkę, Stare Miasto udekorowane zostało girlandami świetlnymi i kolorowymi gwiazdami autorstwa Jarosława Koziary, na placu Łokietka zaś stanęła 13-metrowa choinka. Wszystkie te elementy są gratką nie tylko dla najmłodszych, ale również i dla dorosłych spacerowiczów. Przez cały okres świąteczny lubelskie ozdoby trafią na tysiące zdjęć i nagrań. To dobry pomysł na promocję miasta i zachętę, aby odwiedzić w tym czasie Lublin. Materiały wizualne będą też idealną pamiątką z pobytu w naszym mieście.

 

17 komentarzy

 1. A koperty dla osób niepełnosprawnych nie odśnieżone

 2. Kilka świecidełek i to ma być promocja miasta??? A gdzie jarmark świąteczny? Gdzie lodowisko? Całe Stare Miasto puste, tyle wolnej przestrzeni! Nie dziwi, że Rzeszów czy Białystok zostawiają nas w tyle.
  Gdzie media, które powinny się domagać i wytykać?
  Panie Żuk czy Panu już się nie chce czy zatrudnił Pan leniuchów, którym się po prostu nie chce???

  • „marcin” jak widać potrafisz tylko ujadać jak kundel.
   Ale samemu zainteresować się w jakim terminie w Lublinie będzie jarmark świąteczny to już jak widać przekracza twoje umysłowe możliwości.

  • Przecież jest w Lublinie Festiwal Bożego Narodzenia. Wystarczy sprawdzić… od 6 grudnia do 26 grudnia…przed napisaniem komentarza, należało sprawdzić, co dzieje się w Lublinie.

 3. Byłam dzisiaj przy tej karuzeli i żenada, stoję z dzieckiem w końcu udało się wejść, potem dziecko usiadło a karuzela się nie kręci. Stoją tatusiowie ręce w kieszeniach, gęby w telefony a karuzela ani drgnie, no niestety sama się nie rozkręci. Gdzie Ci mężczyźni?

 4. Ja byłam w karuzeli i opiekowałam się dzieckiem siedzącym na koniku. Za zewnątrz pełno tak zwanych tatusiów, ale nikt nie raczył dać dzieciom trochę frajdy i karuzele rozkręcić. Mało to męskie, ale w tych chorych czasach pewnie nikogo nie dziwi. Testosteronu w nich wszystkich mniej niż w moim dziadku. Pokolenie internetu.

 5. Babo jest równouprawnienie bież się i kręć.

 6. Oświetlenie całkiem ladne

 7. kronikidewelorozwoju

  Światełka światełkami, ale podstawowa kwestia to ile siary na przyszły rok wymodlą cwaniaki od Dewelo-Jezuska, który narodził się P0noć w stajence P0d Krasnymstawem?

 8. Kicz od pełowców

Dodaj komentarz

Z kraju

Polityka i społeczeństwo