Czwartek, 25 lipca 202425/07/2024
690 680 960
690 680 960

Lubelskie Bronowice świętowały. Nie brakowało atrakcji dla małych, jak i dla dużych

Setki mieszkańców, władze miasta i województwa, a także parlamentarzyści i wielu zaproszonych gości, świętowało w piątek na lubelskich Bronowicach. Nie brakowało pokazów, konkursów a całość zakończył koncert.

Jubileusz 20-lecia Wspólnot Mieszkaniowych w Polsce, województwie lubelskim i Lublinie oraz I Jarmark Bronowicki w ramach obchodów 700-lecia miasta Lublin odbył się w piątek na lubelskich Bronowicach. Całość odbyła się na terenie boisk obok Gimnazjum nr 14 przy ul. Pogodnej. Uroczystości rozpoczęły się o godzinie 15:30 przemarszem przez dzielnicę orkiestry wojskowej z Dęblina. Później nastąpiło odegranie Hymnu Narodowego oraz powitanie przybyłych gości.

Zanim nastąpiły wystąpienie dotyczące Chwały Oręża Polskiego 1 września 1939, uczczono rocznicę wybuchu II Wojny Światowej.

Później nastąpił koncert orkiestry wojskowej z Dęblina, po nim zaś wystąpienia okolicznościowe i odznaczenia osób najbardziej zasłużonych w rozwój województwa, miasta i dzielnicy Bronowice w Lublinie. W części artystycznej mieszkańcy oglądali występ Adriana Makara, laureata VII edycji Mam Talent, występ Zespołu Pieśni i Tańca Politechniki Lubelskiej, zaś o godzinie 19:00 na scenie pojawił się zespół Masters.

Oprócz tego w ramach Jarmarku Bronowickiego można było zapoznać się z ofertą firm działających na terenie dzielnicy. Ogromnym zainteresowaniem, zarówno dzieci jak i dorosłych, cieszyły się pokazy służb mundurowych. Komenda Wojewódzka wraz z Komendą Miejską Policji w Lublinie zaprezentowali najnowszy oznakowany radiowóz, motocykle, armatkę wodną, robota do wykrywania niebezpiecznych materiałów, funkcjonariusze informowali też o programach prewencyjnych skierowanych do dzieci i młodzieży. Komenda Wojewódzka i Miejska Państwowej Straży Pożarnej zaprezentowała samochód bojowy z wyposażeniem oraz drabinę, zaś Wojewódzkie Pogotowie Ratunkowe najnowszy sprzęt do ratownictwa medycznego.

(fot. wideo – lublin112)
2017-09-01 22:10:27

5 komentarzy

  1. A potem poszli wyrwać kwiatki z ddoniczek 😉

  2. Napiszcie czasem coś przed imprezą, że się taka szykuje to bym się pojawił z dziećmi. A tak po fakcie to się … musztarda po obiedzie.

  3. E tam . Betlejemski ładniej organizował , choćby na ul. Lubartowskiej . Na potrzebę zrobienia fotoreportażu i wkupienia się w dzielnicę , postawił dżwig by mieszkańcy dzielnicy skakali na gumowych linach , a sam latał z aparatem po piwnicach i klatkach schodowych robiąc zdjęcia . A tak poważnie , brawo Bronowice !!! Polak też potrafi i nie musi korzystać z usług Teatru NN .

  4. Teraz oglądali radiowozy a za 20 lat będą rzucać kamieniami i kostką brukową w imię honoru ultrasów.

  5. Super impreza,brawo Bronowice,koncert Mastersu spoko był

Z kraju

Sport