Sobota, 13 kwietnia 202413/04/2024
690 680 960
690 680 960

Lubelski Regionalny Fundusz Rozwoju udzielił pierwszej pożyczki. Otrzymał ją jeden z lekarzy

Powołany przez Zarząd Województwa Lubelskiego, w celu wsparcia mikro, małych i średnich przedsiębiorstw Regionalny Fundusz Rozwoju udzielił dzisiaj pierwszej pożyczki. Środki te mają być alternatywą dla drogich kredytów bankowych.

We wtorek, w siedzibie Lubelskiego Centrum Konferencyjnego, miało miejsce podpisanie pierwszej umowy pożyczki z Lubelskiego Regionalnego Funduszu Rozwoju. Beneficjentem jest lekarz z Zamościa Piotr Juszczak, który otrzymane środki przeznaczy na rozwinięcie swojej działalności. Jak zapowiedział, jego plany są dość szerokie. Zamierza on m.in. rozwinąć prywatną praktykę lekarską a w przyszłości stworzyć ośrodek hipoterapii wraz z przychodnią. Ma to być miejsce przeznaczone dla rodzin z ciężko chorymi dziećmi, z którego będą mogły korzystać bezpłatnie.

Lubelski Regionalny Fundusz Rozwoju został powołany z inicjatywy Zarządu Województwa Lubelskiego w celu opracowania oraz realizacji wieloletniego programu inwestycyjnego, a dokładnie wsparcia mikro, małych i średnich przedsiębiorstw. Jego zadaniem jest zbudowanie regionalnego systemu finansowania poprzez stworzenie sprzyjających warunków wspierających rozwój przedsiębiorczości. Fundusz oferuje zwrotne instrumenty finansowe w postaci pożyczek, poręczeń oraz wejść kapitałowych.

– Fundusz ma za zadanie wzmocnić potencjał społeczny i gospodarczy naszego regionu. Te nisko oprocentowane pożyczki to dobra alternatywa dla kredytów bankowych – wyjaśnia Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski.

Oferta Lubelskiego Regionalnego Funduszu Rozwoju skierowana jest zarówno do osób dopiero planujących rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej, jak i do mikro, małych i średnich przedsiębiorstw, których siedziba, oddział lub filia zarejestrowana jest na terenie województwa lubelskiego. Oferta skierowana jest również do start-upów, inwestorów na etapie organizacyjnym lub we wczesnej fazie rozwoju, działających w obszarach, które w oparciu o Strategię Rozwoju Województwa Lubelskiego w perspektywie do 2030 r. oraz Regionalne Programy Operacyjne chcą wykorzystywać potencjały Lubelszczyzny.

Lubelski Regionalny Fundusz Rozwoju udzielił pierwszej pożyczki. Otrzymał ją jeden z lekarzy

(fot. UMWL)

11 komentarzy

 1. Sądząc po wyglądzie, przepraszam za stwierdzenie, ale chyba na covidzie się nie dorobił bo taki zmarnowany Pan lekarz.

 2. Kolejne pieniądze dla lekarzy ? Chyba na Dawidzie za mało zarobili ?

 3. lekarz z własnym gabinetem potrzebuje taniej pożyczki, bo na rynkowy kredyt go nie stać? przy takich cenach za 15-minutową konsultację w dowolnej specjalizacji? w czasach, gdzie w szpitalach już nic poza covidem nie leczą i wszędzie trzeba chodzić prywatnie…
  jeśli dziś lekarz sobie nie radzi, to kto ma sobie radzić? to jak zwykły człowiek ma spłacać rosnące raty hipotek przy wyższych i bardziej skomplikowanych podatkach? takim obywatelom też tańszą pożyczkę ogarniecie?
  kolega prowadził wypożyczalnię aut i przyczep kempingowych. jak zamknęli cały świat i żaden klient nie zaglądał (bo nie było gdzie jeździć), to się okazało, że żadna tarcza mu się nie należy – bo tak. bo na jego biznes obostrzenia covidowe nie wpłynęły i ma sobie radzić.
  więc jak zwykle pomoc zuchwałym, a biednym [***].

 4. Przynajmniej uczył się w życiu , w przeciwieństwie do komentujących tutaj.

 5. Pazernym hienom ciągle mało.

 6. Rozumiem, że pan doktor w prywatnym gabinecie udziela porad za darmo? Dlatego bidulka nie stać na nic…

 7. Dno na całej linii.

 8. Fajna dyskusja się pod artykułem wywiązała 🙂 Podsumujmy zatem co nie co… Kwotę 200 tyś. zł. dostał lekarz w trakcie specjalizacji -internista. Bo chce w przeszłości w Orłowie Murowanym ośrodek hipoterapii, ale nie tylko … :)) Tak „na chłopski rozum” to za te 200 tyś. otworzy może prywatny gabinet ( jak dokończy specjalizację) wszak interna nie wymaga specjalistycznego sprzętu jak nie przymierzając okulistyka. Wprawdzie brak w artykule danych na co konkretnie dostał te pieniadze ale i tak to chyba jakiś żart. Rozumiałbym gdyby uznany lekarz z dorobkiem zawodowym chciał stworzyć rodzinną przychodnię a w zakupionej stadninie hipoterapię – ale to tutaj to …..Ogromnie mnie ciekawią kryteria przyznawania tych środków.. ludzi z wielkimi marzeniami na starcie jes mnóstwo :))

 9. po znajomosci dostał a kasa sie między sobą podzielą?

 10. My dofinansujemy a i tak później będzie z nas pacjentów łoił kasę za” konsultacje”. A gdzie są przedsiębiorcy tworzący miejsca pracy mający pomysły na rozwój firm tworzący wartość dodaną a nie komercja.

Z kraju