Poniedziałek, 22 kwietnia 202422/04/2024
690 680 960
690 680 960

Lubelska firma będzie obsługiwała komunikację miejską w Kielcach. Kontrakt opiewa na 45,5 mln zł

Po Gdańsku, Gdyni i Łodzi, lubelska firma przewozowa wchodzi do kolejnego miasta. Tym razem będzie obsługiwać komunikację miejską w Kielcach.

Mająca swoją bazę w Lublinie, a siedzibę w Bełżycach, firma BP Tour wygrała przetarg na obsługę komunikacji miejskiej w stolicy województwa świętokrzyskiego. Chodzi o 12 linii, jakie przejmie od dotychczasowego monopolisty, MPK Kielce. Dwuletnia umowa opiewa na 45,5 mln zł. Przy czym usługa realizowana będzie 40 autobusami należącymi do miasta.

Przewoźnik ma trzy miesiące na uruchomienie przewozów. Do tego czasu musi stworzyć w Kielcach zaplecze techniczne, czyli głównie zajezdnię, warsztat i dyspozytornię. Do tego zatrudnić kierowców autobusów jak też mechaników i innych pracowników. Łącznie w trakcie trwania umowy, firma będzie musiała zrealizować blisko 4 mln wozokilometrów.

Firma BP Tour jest dobrze znana na lubelskim rynku przewozów międzymiastowych. Od lat realizuje kursy z Lublina do wielu miast w Polsce. Obecnie obsługuje trasy do Krakowa, Zakopanego, Władysławowa czy też Białej Podlaskiej. Do tego od 2018 roku weszła w nowy obszar działalności, jakim jest komunikacja miejska. Na początku była to obsługa linii w Gdańsku, później doszła Gdynia oraz Łódź.

(fot. BP Tour)

17 komentarzy

 1. Czy ci w Kielcach czytali opinie o tej firmie?

  • Kilkukrotnie jechałam autobusem bp tour w Gdańsku i nie mam zadnych zastrzeżeń. Pozostali gdańszczanie również są zadowoleni. Pozdrowienia z Trojmiasta.

   • Dziękujemy właścicielowi za wpis, jesteś pan z tego znany. Wystarczy wejść na pierwsze lepsze forum 3miasta i wpisy będą zupełnie inne niż pańskie przeświadczenie w imaginowanej rzeczywistości.

    • Absolutnie nie jestem właścicielem. Jesli mam coś wspólnego z transportem to tym ciężarowy.

  • O matko, współczuję, ciągle problemy, brak kierowców, tłumy w autobusach, płacisz czasami za brak miejsca, w wakacje jedna linią co godzinę… Spóźnienia, czy 2 autobusy w jednym momencie też się zdarza… Z czego jeden jest z poprzedniej godziny… Oczywiście mimo, że klimatyzacja włączona to i tak się spocisz jak świnia, ponieważ gdy są tak rzadko autobusy to stoi jeden na drugim…. Prezydent miasta Lublin jak zwykle tylko potrafi gadać i NIC nie robi… Jedynie przed wyborami…
   Już pomijam gdy po stłuczce uciekł i końcowi przegrał sprawę w sądzie z dziewczyną, na której wymusił stłuczkę xD tia…

   Także Lublin to syf, władzą równie zła co w naszym kraju…. A firma od tych autobusów, nie wiem jak obsługa… Jeśli będzie tak samo jak w Lublinie… To więcej nerwów i straconego czasu, energii i pieniędzy niż pożytku… Pozdrawiam, mieszkaniec Lublina od parunastu lat … Chyba, czas wrócić na Wrocław czy Kraków… To były piękne miasta, nie martwe jak Lublin i z dobra komunikacją…

 2. Za taką cenę chyba będą musieli mieć kierowców z Bangladeszu bo w UA wystarczy pójść do wojska i 8000zł miesięcznie jest 🙂

  • ta, tylko te kule latające nad głową i postrzały… Tylko głupi widzi same pieniądze.

 3. Mam nadzieję, że BP Tour, kiedy zostanie oddany nowy dworzec PKS w Lublinie powróci do kursów dalekobieżnych z Lublina, z których zrezygnował niby przez pandemię.
  Flixbus nie przejął ich połączeń.
  W Kielcach niech organizuje komunikację miejską „scyzoryk”.

 4. nic dobrego nie wróże tej firmie. Udławi się jak wielu innych przewoźników.

 5. Pan Cieć z Alei Lubartowskich w Mieście Inspiracji

  Jeśli owa firma uważa że zrobi na tym dobry interes, szczęść im Boże

 6. Pasażerowie jeszcze nie wiedzą co ich czeka powodzenia w dotarciu do celu z tą firmą daleko nie dojedziecie

 7. A to nie czasem z tej firmy w Gdańsku wydmuchał ostatnio szofer na mieście?

 8. Ciekawe czy firma zapewni kierowcom z Lublina miejsca kwaterunku w Kielcach i dojazd na 2 dni w ciągu tygodnia do domu w Lublinie ?

 9. Redaktor mocno nie zorientowany bo z tej firmy jeśli chodzi o kursy dalekobieżne i turystyke to nie zostało prawie nic . Polecam poczytać opinie o tej firmie na GoWork zanim zacznie się pisać cokolwiek.Z kilkudziesięciu kursów dalekobierznych zostało 3 i to są bez przerwy zawieszane. Kielce moje kondolencje

 10. Lubelak chodzi mi o kurs do Wrocławia o 13:50 że stanowiska nr 3 PKS w Lublinie, był trzy lata temu.
  Dziwna historia w lecie jest z kursem do Władysławowa. Na dworcu we Władysławowie taki kurs nie istnieje, autobus staje na skwerze obok dworca. Pani z PKS we Władysławowie powiedziała nam, że trzeba rano iść na parking i zobaczyć, czy jest autokar, bo zdarza się, że ludzie mają bilety wcześniej zakupione a o 20 tej autokar nie odjeżdża.

  • Lubelak- dlaczego redaktor nie zorientowany? Przecież opisał tylko wygrany przetarg. Swoje żale teściowej opowiadaj. Jeżeli ją masz…

Dodaj komentarz

Z kraju