Piątek, 12 kwietnia 202412/04/2024
690 680 960
690 680 960

Lubelscy rowerzyści przejadą przez miasto na 700-lecie Lublina

W piątek, 25 sierpnia odbędzie się comiesięczny przejazd ulicami miasta, tzw. Masa Krytyczna. Tym razem będzie ona poświęcona jubileuszowi Miasta Lublina.

Organizatorzy zapraszają do wzięcia udziału w przejeździe wszystkich, niezależnie od wieku i rodzaju posiadanego roweru. Trasa liczyć będzie 11 km, a prędkość jazdy to ok. 12 – 15 km/h, zatem każdy nadąży. Mile widziani są również rodzice z dziećmi. O bezpieczeństwo przejazdu zadba Policja.

Rowerzyści przejadą przez miejsca ważne z punktu widzenia historii Lublina:

Pl. Litewski – 3 Maja – Dolna 3 Maja – Prusa – Jaczewskiego – Obywatelska – Lubartowska – Ruska – Lwowska – Kalinowszczyzna – DDR wzdłuż Bystrzycy – rondo Lubelskiego Lipca 80 – DDR wzdłuż ul. Lubelskiego Lipca 80 – Stadionowa – Muzyczna – Narutowicza – Chopina – Krakowskie Przedmieście – 3 Maja – Radziwiłłowska – Staszica – Zielona – Świętoduska – Ratusz.

Start: Plac Litewski, 25 sierpnia, godz. 18.00.

2017-08-24 17:14:34
(fot. nadesłane)

16 komentarzy

 1. Masa krytyczna.. Huehuehuehuehuehuehuehue

 2. Znowu oni… idzcie z tego miasta na chodniki i ścieżki! Dobrze zrobila policja wystawiajac 11 mandatow za jazde ulica obok sciezki rowerowej

 3. Precz z masą . Znowu zakorkują Lublin . Organizator to musi być jakiś ułomny człowiek co nie ma co ze sobą zrobić . Niech jedzie do Dąbrowy i zrobi sobie dobrze.

  • Kotek co ma młotek

   Ty pokazałes tym komentarzem swoją ułomność. Zblazowany człowieku, żeby ci się czasem tętnica nie zakorkowała bo wykorkujesz 😀

 4. Znowu to banda znudzonych chce za wszelką cenę zwrócić na siebie uwagę.

  • Kotek co ma młotek

   Japa powiedziałem, ty się chyba nudzisz bo siedzisz przed komputerem zamiast zacząć się ruszać dla zdrowia. Pewnie ważysz ze 110 kg.

 5. Moje podatki idą na zmarnowanie … to już wolę fundowac osmiorniczki …

 6. Iwka a ciebie to jakaś partia opłaca za te śmieszne komentarze nie na temat ?

  Co was to obchodzi jak byście akurat o tej godzinie mieli tam być haha chyba po to żeby przugulać jak będę na rowerku za 8,5K wartym więcej niż te wasze szroty 20 letnie

  Każdy ma swoje wódstoki zjazdy beemdablju jałdi i wieśwagenów po wsiach
  chmielaki kartofla dożynki i jakoś nikt nie płacze

  Szkoda mi was ludzie szukający wiecznych problemów

  P.S Do zobaczenia na Placu

 7. My właśnie specjalnie dla Was szanowne trole internetowe robimy te Masy Krytyczne żebyście mieli na kim poużywać, bo co innego pozostaje Wam do roboty? Przecież ileż można pić piwo z Biedronki słuchając przy tym Zenka, siedząc przy kompie w białych skarpetach i klapkach Kubota, myśląc (tak, sądzę, że macie czasem takie przebłyski świadomości) czy jutro zatankujecie swoją furę wartą 2 tys. PLN za 20 zł czy pójdziecie na całość i zatankujecie za 40 zł – oczywiście w LPG… Żałosne małe ludziki…

 8. Jak Janusze i Grażyny blokują pół Lublina z okazji otwarcia marketu to jest ok, ale jak rowerzyści raz w miesiącu chcą przejechać przez miasto w celu promowania aktywności fizycznej, to macie z tym problem. Paranoja!

  • Nie paranoja. Po prostu paru cebulaków wylało swoje żale na forum. Niech psy szczekają, a karawana jedzie dalej… Olać i tyle.

 9. Jestem ciekaw czy te osoby które krytykują masę są także przeciwnikami miesięcznicy?

 10. Są też plusy tego wydarzenia. Przynajmniej policjanci zamiast stać w krzakach z radarem to zabezpieczali przejazd rowerzystów.

Wiadomości z info112