Sobota, 13 kwietnia 202413/04/2024
690 680 960
690 680 960

Lubelscy ratownicy zabezpieczali Marsz Niepodległości w Warszawie (zdjęcia)

Członkowie Ochotniczej Służby Ratowniczej z Lublina pomagali w zabezpieczeniu wczorajszego Marszu Niepodległości w Warszawie. Nie narzekali na brak zajęcia.

W niedzielnym Marszu Niepodległości, jaki odbył się w Warszawie, wzięło udział 250 tys. osób poinformowała oficjalnie policja. Marsz podzielony był na dwie części, w pierwszej uczestniczyli przedstawiciele władz państwowych, w tym prezydent Andrzej Duda oraz premier Mateusz Morawiecki, w drugiej szli narodowcy. Policjanci ocenili, że marsz był największym zabezpieczeniem w historii stołecznej jednostki i było na nim spokojnie. W wydarzeniu brało udział również sporo mieszkańców naszego regionu

Z uwagi na tak dużą liczbę uczestników, marsz był również bardzo dużym wyzwaniem dla służb ratunkowych. O bezpieczeństwo zgromadzonych osób, oprócz policjantów i służb porządkowych, dbali także strażacy i ratownicy medyczni. Wśród nich byli również członkowie Ochotniczej Służby Ratowniczej z Lublina. Ich zadaniem było udzielanie pomocy osobom potrzebującym opieki medycznej.

Jak się okazało, mieli co robić i nie narzekali na brak zajęcia. Co chwila otrzymywali informacje o kolejnych osobach wymagających interwencji medycznej. Oprócz drobnych urazów, rozcięć, czy też zwichnięć i skręceń kończyn, zdarzały się także poważniejsze przypadki. Jeden z uczestników marszu spadł z ruchomych schodów doznając urazu głowy, pomocy udzielili również kilku nieprzytomnym osoby.

Członkowie Ochotniczej Służby Ratowniczej z Lublina oraz wchodzącej w jej skład Sekcji Poszukiwawczo-Ratunkowej od kilku lat wspomagają lubelskie służby ratunkowe w zakresie działań poszukiwawczych, czuwają nad bezpieczeństwem uczestników imprez masowych, prowadzą także szkolenia w zakresie udzielania pierwszej pomocy.

(fot. nadesłane)

15 komentarzy

 1. Ten Stalinowski pomnik uciśnienia Polaków, powinien być spektakularnie wysadzony w 100-nią rocznicę Odzyskania Niepodległości a nie podświetlany.

  • jak najbardziej żegnać się z reliktami przeszłości, to że komuś się nie podoba… hmm niech wraca do poprzedniego ustroju, sporo takich państw na mapie jeszcze, myślmy do przodu a nie wstecz jak czerwoni

 2. A ten pomnik Brukselski , palma , tęcza symbol wolności powinien stać w kaźdej parafi??

 3. Ciekawe ILU Lubelskich Policjantów zabezpieczało marsz w Warszawie ?

 4. Coś tu się kupy nie trzyma, dwa marsze i w jednym ekipa rządząca a w drugim narodowcy i do tego ta liczba 250 tyś. ludzi .To albo zjechał się cały pis z polski i reszty świata i galaktyki albo szło prawie 250 tyś. narodowców i mówię od razu ze 240 tysiącom nazywanie ich narodowcami na bank się nie spodoba .Jeżeli już coś piszecie to przemyślcie proszę i nie powielajcie bzdur hałastry z pod tęczowej palmy bo nazywanie małoletnich dzieci narodowcami zakrawa na ponury żart .W brew pozorom typowi narodowcy stanowili stanowili ułomek ludzi będących na tym marszu .

 5. Bufetowa powiedział „żadnych rac” i naród posłuchał.

 6. Piękny marsz….platformersów aż skręca z tego że wszystko się udało i nie było zamieszek …TVN i inne lewackie media na siłę szukają jakiejś afery …

 7. w marszu brali udział wszyscy a nie tylko PISuary , złodziejska dojna zmiana zrobi wszystko by się utrzymać przy władzy , niczym nie rózni się od POprzedników tyle ,że na świecie mega wstyd bolszewicy powinni odejść .

  • TuSSk mówiąc o bolszewikach miał na myśli tych z Brukseli i enerdowską swołocz szkoloną w Moskwie Makrelę. Nie zrozumiałeś przekazu folksdojczu i durnia z siebie robisz na forum?

 8. To traktując poważnie słowa pana T. mieliśmy w warszawie ponad ćwierć miliona bolszewików 😀

 9. Ile płacą takiemu Ratowników Medyczne u za takie zabezpieczenie?
  Pytam, ciekawi mnie to? Chyba dużo skoro jadą tak chętnie z całego kraju.

Z kraju