Wtorek, 27 lutego 202427/02/2024
690 680 960
690 680 960

Lubelscy policjanci zlikwidowali plantację konopi indyjskich. Dwie osoby zatrzymane (wideo)

Policjanci z Lublina na terenie woj. mazowieckiego ujawnili plantację konopi indyjskich. Do tej sprawy zatrzymani zostali dwa mężczyźni w wieku 35 oraz 36 lat.

W minioną środę lubelscy policjanci przeprowadzili realizację na terenie woj. mazowieckiego. Mundurowi ustalili, że na posesji zajmowanej przez prywatną firmę prowadzona jest profesjonalna uprawa konopi innych niż włókniste.

Policjanci wcześnie rano pojawili się na miejscu, gdzie ujawnili specjalny namiot z kilkudziesięcioma krzakami konopi o wysokości do 1,5 metra. Pomieszczenie było wyposażone w specjalne oświetlenie oraz nawiewy. W trakcie oględzin zabezpieczono łącznie 77 krzaków konopi, z których można było już na tym etapie wytworzyć około 3,5 kilograma marihuany.

– W sprawie zatrzymano dwóch mężczyzn w wielu 35 i 36 lat. Obaj zostali przewiezieni przez policjantów do Lublina, a następnie doprowadzeni do prokuratury. Tam usłyszeli zarzuty prowadzenia uprawy konopi innych niż włókniste, która mogła dostarczyć znacznych ilości ziela. Decyzją sądu obaj mężczyźni zostali tymczasowo aresztowani na 3 miesiące – informuje komisarz Kamil Gołębiowski z KMP Lublin.

Zatrzymanym grozi do 8 lat więzienia.

(fot. wideo Policja Lublin)

Komentarze wyłączone

Z kraju

Polityka i społeczeństwo