Niedziela, 14 kwietnia 202414/04/2024
690 680 960
690 680 960

Lubelscy policjanci szkolą nowo przyjętych strażników miejskich

Policjanci z lubelskiego garnizonu wezmą udział w szkoleniu nowo przyjętych strażników miejskich województwa lubelskiego. Organizatorem szkolenia jest Straż Miejska Miasta Lublin. Celem jest przygotowanie kursantów do wykonywania zadań na zajmowanym stanowisku.

Wczoraj w budynku Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie, nowo przyjęci strażnicy miejscy rozpoczęli kurs podstawowy. Organizatorem szkolenia oraz prowadzącym szkolenie jest Straż Miejska Miasta Lublin.

– Podmiotami współpracującymi jest Komenda Wojewódzka Policji w Lublinie oraz inne instytucje. Kursantów przywitał Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie – młodszy inspektor Olgierd Oleksiak. Zajęcia w ramach szkolenia podstawowego odbywać się będą m.in na terenie obiektów Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie. Lubelscy policjanci zajmą się zagadnieniami z zakresu prawa karnego oraz wykroczeń, postępowań w sprawie nieletnich, elementów kryminalistyki, prewencji, użycia środków przymusu bezpośredniego czy też organizacji i zasad wykonywania ochrony obiektów czy też konwojów – informuje młodszy aspirant Małgorzata Skowrońska z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

Mundurowi przeprowadzą również zajęcia praktyczne oraz teoretyczne z zakresu ruchu drogowego z uwzględnieniem wybranych zagadnień z zakresu szczegółowych warunków technicznych dla znaków i sygnałów drogowych oraz urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego i warunków ich umieszczania na drogach. Młodzi strażnicy będą się uczyć jak prawidłowo przeprowadzić kontrolę drogową.

Szkolenie zostanie zakończone egzaminem, po którym nowi strażnicy rozpoczną pracę na ulicach Lublina.

14 komentarzy

  1. Już im współczuję. Będą się użerać i zobaczą czym jest ludzka podłość a na deser będą zawozić pijaków do izby. Poszukajcie sobie spokojniejszej pracy, ile wam tam zapłacą z 3500 netto?

Dodaj komentarz

Z kraju