690 680 960

Lubelscy policjanci otrzymali podziękowania za przekazaną pomoc humanitarną na Ukrainę (zdjęcia)

Lubelscy policjanci udzielili wsparcia ukraińskim funkcjonariuszom w postaci pomocy humanitarnej. Dzięki zorganizowanej zbiórce, do mundurowych na Ukrainie trafiły środki medyczne oraz sprzęt, taki jak latarki czy kamizelki taktyczne, który poprawił ich warunki służby pełnionej w sytuacji stanu wojny.

Od początku wojny na Ukrainie policjanci oraz pracownicy lubelskiego garnizonu aktywnie włączają się w akcje pomocowe organizowane nie tylko dla przybywających do nas uchodźców, ale także i tych osób, które zostały na miejscu broniąc swego kraju.

Wśród nich są również policjanci, którym brakuje m.in. środków medycznych czy sprzętu niezbędnego do obrony. To mundurowi, z którymi policjanci garnizonu lubelskiego od lat współpracują w ramach walki z przestępczością transgraniczną.

W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Lublinie zorganizowano zbiórkę. W szybkim tempie zebrano najpotrzebniejsze środki: apteczki pierwszej pomocy, środki medyczne, leki przeciwbólowe, koce, karimaty, śpiwory, latarki i kamizelki taktyczne potrzebne do obrony. Część środków udało się pozyskać także dzięki wsparciu innych darczyńców z naszego województwa. Następnie wszystko zostało przetransportowane do mundurowych w obwodzie wołyńskim.

W ramach wdzięczności za wsparcie, policjanci z Lublina otrzymali list z podziękowaniami od Zarządu Głównego Policji Państwowej w Obwodzie Wołyńskim. Naczelnik Pułkownik Policji Jurij Kroszko podkreślił w piśmie, że dzięki temu wsparciu, uległy poprawie warunki służby prowadzonej przez policjantów w sytuacji stanu wojny.

(fot. KWP Lublin)

3 komentarze

  1. Im dary , nam mandaty 🙂 Brawo

  2. Zachowanie totalnie naganne. Zamiast wspierać budżet państwa zajmują się głupotami. Niech każdy postoi po 8h z suszarką na wylocie z zabudowanego to odechce się w przyszłości takich wygłupów.

Kursy walut

  • USD 4.2559zł 0.75%
  • GBP 5.2567zł 0.55%
  • EUR 4.5376zł 0.34%
  • CHF 4.671zł 0.05%

Polub nas