Czwartek, 18 kwietnia 202418/04/2024
690 680 960
690 680 960

Lubartów zbuduje drogi dojazdowe do terenów inwestycyjnych. Ma to przyciągnąć kolejne firmy

Strefa gospodarcza w w Lubartowie przyciągnęła już 16 inwestorów z różnych branż. Miasto zbuduje drogi do kolejnych terenów, na których mogą powstać zakłady przemysłowe.

W ubiegłym tygodniu lubartowski magistrat ogłosił przetarg na budowę dwóch dróg zapewniających łatwy dojazd do terenów inwestycyjnych. Pierwsza z nich to trasa w północnej części miasta, biegnąca od ulicy Nowodworskiej, która ułatwi dojazd do firmy Dako. To największa w Polsce drukarnia opakowań i lider w branży poligraficznej.

Druga z dróg powstanie w terenach inwestycyjnych zlokalizowanych w południowej części miasta, na granicy z gminą Lubartów. Jest to nowo uruchamiane miejsce na przemysłowej mapie Lubartowa, gdzie istnieje możliwość lokalizowania typowych zakładów produkcji przemysłowej. Grunty w tym miejscu zakupiła już firmy Zipis, która w przyszłym roku planuje tam rozpoczęcie budowy zakładu produkcyjnego.

Jak podkreśla Burmistrz Lubartowa Krzysztof Paśnik, miasto od wielu lat tworzy korzystne warunki dla inwestowania, co umożliwia szybszy rozwój przedsiębiorców podejmujących działalność na tym terenie. Dobry klimat inwestycyjny doceniło już 16 inwestorów z różnych branż, którzy zdecydowali się na budowę swoich zakładów właśnie w Lubartowie. To z kolei przekłada się na tworzenie nowych miejsc pracy dla mieszkańców.

– Środki na budowę dróg, blisko 5 mln zł pozyskane zostały z rządowego Programu Inwestycji Strategicznych. Zakończenie budowy pierwszej drogi planowane jest jeszcze w tym roku, budowa drugiej ma zostać ukończona pod koniec 2023 r. – mówi Krzysztof Paśnik.

Lubartowska strefa gospodarcza w ciągu ostatnich 10 lat bardzo się rozbudowała. Zagospodarowanych zostało ok. 30 ha terenów przy ul. Strefowej. Urzędnicy zdradzili również, że prowadzone są rozmowy z kolejnymi przedsiębiorcami zainteresowanymi zakupem gruntów w mieście.

(fot. UM Lubartów/nadesłane)

7 komentarzy

 1. Wincyj firm, wincyj TIRów na Nowodworskiej i Lipowej, to niedługo nie będzie się wcale dało przejechać przez pseudoobwodnicę.

 2. Tereny inwestycyjne, ale ta ulica nowodworska to porażka. Ledwo te tiry się mijają brak ścieżki rowerowej.

 3. Ciekawe kiedy rozbudują porządnie Nowodworską. Będzie jedynym wyjazdem z centrum Lubartowa i strefy ekonomicznej na S19. Bez przebudowy długie korki gwarantowane.

 4. Niech te urzędnicze bezmózgi najpierw poszerzą obecne drogi dojazdowe do strefy.

 5. Mieszko pierszy

  A może jakiś parking dla ciężarówek?

 6. Co wy tam wiecie lewackie mózgi, grunt, że Bursztynowa wyremontowana. Jak długo to jeszcze będzie trwało?

 7. skoro ta strefa ekonomiczna to taki świetny pomysł, to dlaczego nie zrobią jej na terenie całego miasta? wychodzi na to że pomoc sie należy dużym firmom a nie małym i lepiej żeby powstał jeden kołhoz i zatrudnił 100 osób niż żeby powstało 100 małych firm

  brawo Pan Paśnik!

Z kraju