Lotniczy Dzień Dziecka przyciągnął tysiące gości. Atrakcji nie brakowało (zdjęcia)

Bardzo dużą popularnością cieszyła się odbywająca pod naszym patronatem impreza z okazji Dnia Dziecka na lotnisku w Radawcu. Do licznych atrakcji ustawiały się długie kolejki chętnych.

W sobotę na lotnisku w Radawcu koło Lublina odbył się Lotniczy Dzień Dziecka. Organizatorzy, czyli wydawnictwo Kagero Publishing i Aeroklub Lubelski, wraz z licznymi partnerami, zapewnili uczestnikom wiele atrakcji. Co ważne, były one takie, jak sobie dzieci i młodzież wymarzyły. Wcześniej bowiem sporą grupę zapytano, czego oczekują na tego typu festynie. Oprócz samolotów były więc animatorzy, pokaz tresury psów i występy grupy tanecznej z elementami nauki tańca, pokaz mody, występy młodych talentów, koncerty zespołów rockowych z Lublina, animacje, malowanie buziek, lekcje udzielania pierwszej pomocy, przejażdżki konne, konkursy z nagrodami, loterie, i wiele innych.

Wszyscy chętni mogli się również zapoznać z działalnością Aeroklubu Lubelskiego. Zaprezentowane zostały wszystkie sekcje: modelarska, spadochronowa, szybowcowa, balonowa, samolotowa i historyczna. Można było wsiąść do szybowca, odbyć lot zapoznawczy szybowcem i samolotem, zapisać się do aeroklubu lub na dowolny kurs teoretyczny. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyły się także przeloty śmigłowcem i samolotem w roli pasażera. Zaprezentowali się również m.in. spadochroniarze.

Wydarzenie było jednocześnie akcją charytatywną na rzecz dzieci przebywających w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Lublinie. Oprócz zbiórki do puszek, prowadzono też licytacje różnego rodzaju przedmiotów. Wszystkie zebrane środki zostaną przeznaczone na sprzęt medyczny.

(fot. lublin112, nadesłane -Andrzej Kalus – DZIĘKUJEMY!)

Zobacz również

13 komentarzy

 1. Mówiłem, że bedzie super!

 2. Było fajnie, jednak totalną porażką było tam trafić. Krążyłem z dzieciakami kilka kilometrów po Radawcu żeby trafić we właściwą uliczkę. Wystarczyła jedna strzałka czy jakaś informacja przy trasie gdzie skręcić żeby nie błądzić. Nie każdy zna tamte okolice…

  • Chopie, jak ty lotniska nie potrafisz odnaleźć, to jak sobie radzisz z mniejszymi obiektami typu szkoła czy kościół?

  • A ja trafiłem, podobnie jak tysiące innych ludzi…
   Dzięki L112 za dużo wcześniejsze info o imprezie. Dziecko będzie długo wspominać.

  • Na mapie było sobie sprawdzić jak dojechać do lotniska 😉

 3. Rozumiem zbiórkę pieniędzy dla dzieciaków z DSK, szkoda tylko, że prawie wszystkie atrakcje dla dzieci były płatne. Nie zapominajmy o 10 zł za parking. Słabe to było.

 4. kolejna tajna impreza dla swoich, tym razem pisiorów

 5. Do ‚tu154’ . Jak jesteś ciele i nie-wyłapałeś od przeszło 2-3 tygodni info o imprezie to nie miej teraz żalu. A poglądy na tego typu imprezie mają najmniej do gadania..nie robili rotacji na wejściu ze względu na przynależność polityczną.

 6. Było byle jak, bardzo drogo, dla wybranych a nie dla dzieci. Kto to chciał zarobić i czyim kosztem? Na pewno nie ma się czym zachwycać! To była impreza dla wybranych! Wstyd, Panie Wójcie!

 7. Gdyby nie L112 to byśmy o tej imprezie nic nie wiedzieli, bo inne media prawie o niej nie pisały i nie mowily – ciekawe dlaczego? Było fajnie bo było wszystko czego chciały nasze dzieciaki. Nawet dostały lizaki i kolorowanki. Ochrona uprzejma a nie jakieś buraki, tresura psów rewelacja!!! Koncerty nawet fajne choć amatorskie, jakas orkiestra dęta dała czadu co mnie zaskoczyło bo takich raczej nie lubię, samolotów bardzo dużo, baseniki, animatorzy, latawce… nie chciało się wychodzić bo moc atrakcji i fajna muzyka, niezłe jedzenie tylko spore kolejki. Bardzo dużo ludzi z dziećmi. Jestem za tym aby tak było co roku. Może faktycznie warto to lepiej oznakować i bardziej nagłośnić. Dzięki L112 !

 8. orkiestra denta i dogoterapia nr 1 i masa samolotów.

 9. bardzo fajnie bylo, na prawde super impreza!

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

WeFilm – Lubelskie Dni Filmu
Wielki finał piłkarskiego Turnieju Wolności w województwie lubelskim
„Obieraczki kapuściane” w Muzeum Wsi Lubelskiej
Kazimierskie Święta Sąsiada
Trwają zapisy do CITY TRAIL!