690 680 960

Lipsko Polesie: Policja zrekonstruowała twarz na podstawie czaszki. Kto rozpoznaje dziecko?

Zamojscy policjanci prowadzą czynności w sprawie ustalenia tożsamości osoby, której czaszkę odnaleziono w maju 2012 roku na terenie odkrywkowej kopalni piachu w miejscowości Lipsko Polesie. Z przeprowadzonych badań antropologicznych wynika, że jest to czaszka dziecka w wieku około 12 lat.

Czaszkę ujawniono 7 maja 2012 roku na terenie odkrywkowej kopalni piachu w miejscowości Lipsko Polesie. W toku przeprowadzonych w śledztwie badań antropologicznych ustalono, że znaleziona czaszka należała do dziecka w wieku około 12 lat /+, – 18 miesięcy/, rasy białej, płci prawdopodobnie męskiej, o wzroście około 155 cm i wadze około 41 kg. Jak wynika z ustaleń, czaszka ta mogła przebywać w ziemi od 10 do 30 lat.

Specjaliści z Instytutu Ekspertyz Sądowych im. Jana Shena w Krakowie dokonali rekonstrukcji prawdopodobnego wyglądu zmarłego.

Dotychczas przeprowadzone czynności nie doprowadziły jednak do ustalenia tożsamości denata. Dlatego też zwracamy się z apelem do wszystkich osób, które na przedstawionych zdjęciach rozpoznają osobę lub posiadają informacje mogące przyczynić się do ustalenia jej tożsamości. Informacje zgłaszać można do KMPi w Zamościu tel.(84) 677 -14 -17 lub pod nr 997 i 112.

2014-02-15 09:39:11
(fot. KWP)

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Największy w Polsce Festiwal Sztuki Iluzji
Rajd rowerowy Tour de Lubelskie w Janowie Lubelskim
Mieszkańcom – w podzięce za solidarność czyli festyn na rozpoczęcie wakacji
Lato Wita Nas czyli festyn rodzinny w Trzeszczanach
Biesiada Rodzinna w Wólce Plebańskiej