690 680 960

Leasing pojazdów ciężarowych – kto może skorzystać?

Samochody ciężarowe to podstawa działalności we współczesnym transporcie ładunków. Szacuje się, że udział tych pojazdów stanowi około 60% wszystkich zleceń przewozowych, co w niekwestionowany sposób potwierdza istotę tej gałęzi gospodarczej. Wykonywanie codziennych zadań nie byłoby możliwe bez ciężarówek, które można w wygodny i atrakcyjny sposób sfinansować poprzez leasing. Leasing samochodów ciężarowych – dobre rozwiązanie

Samochód ciężarowy to podstawowe narzędzie pracy firm z branży transportu, spedycji i logistyki. Za kierownicą takich pojazdów kierowcy spędzają lata, pokonując w tym czasie miliony kilometrów. Nic więc dziwnego, że wybór najlepszych ciężarówek to podstawa prawidłowego funkcjonowania biznesu.

Niestety, takie pojazdy są kosztowne, a zakup na własność oznacza dla wielu firm wieloletnie zamrożenie środków. Znacznie lepszą opcją jest leasing samochodu ciężarowego, co pozwoli sfinansować całą flotę pojazdów, jednocześnie rozkładając koszty w czasie. Umowa konstruowana jest elastycznie, a przedsiębiorca ma możliwość wyboru okresu leasingowego, wysokości wpłaty własnej oraz opłaty wykupu.

Co więcej, wspomniane koszty mogą być odliczone – VAT obniży podatek należny, a rata leasingowa netto będzie stanowić koszty uzyskania przychodu. Po zakończeniu umowy przedsiębiorca może wykupić ciężarówki na własność, zwrócić je lub wymienić na kolejne modele. Tym sposobem kierowcy mają do dyspozycji nowe, bogato wyposażone pojazdy, a firma sprawnie funkcjonuje bez obciążenia zdolności kredytowej.

Leasing pojazdów ciężarowych w mLeasing – jakie są warunki?

Decydując się na leasing ciężarówki, mLeasing przychodzi z atrakcyjną ofertą finansowania każdemu przedsiębiorcy. Propozycja takiego rozwiązania kierowana jest do firm, które funkcjonują na rynku co najmniej 12 miesięcy. Leasing oferowany jest zarówno spółkom prawa handlowego, jak i osobom fizycznym prowadzącym działalność gospodarczą.

Gama samochodów objęta finansowaniem jest niezwykle szeroka, wliczając w to najpopularniejsze marki: DAF, Isuzu, MAN, Mercedes, Renault, Scania czy Volvo. Jednak to nie marka, a rodzaj pojazdu jest istotny w kwestii leasingu ciężarówek. Tutaj przedsiębiorca może wybrać zarówno nowe, jak i używane pojazdy o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 3,5 tony. Pod pojęciem „pojazd ciężarowy” kryją się takie maszyny, jak ciągniki siodłowe (popularnie nazywane TIRami), wywrotki, pojazdy budowlane, komunalne i służące do utrzymania dróg.

Finansowane mogą być zarówno pojedyncze egzemplarze, jak i całe floty samochodów. Na każdym kroku doradcy mLeasing gotowi są pomóc i chętnie odpowiedzą na pytania.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Muzeum Wsi Lubelskiej organizuje potańcówkę przy niegdyś popularnych szlagierach
Strażacy z Zakrzewa będą obchodzić 100-lecie powstania jednostki. Zaplanowano też szereg atrakcji
Rodzinny Piknik na powitanie lata
Zwycięzcy Eurowizji 2022 zespół Kalush Orchestra zagra w Muszli Koncertowej Ogrodu Saskiego
American Guns & Cars 2022 już w ten weekend !