Niedziela, 21 kwietnia 202421/04/2024
690 680 960
690 680 960

Ładniak po raz trzeci w Clio Cup

Już w ten weekend na niemieckim torze Nürburgring odbędzie się trzecia runda serialu wyścigowego Clio Cup Central Europe, którego organizatorem jest Renault Sport. Wystartuje w niej najmłodszy polski kierowca ścigający się w Europie samochodami turystycznymi – 15 letni Szymon Ładniak.

Zawodnik Automobilklubu Wschodniego w Lublinie nie marnował czasu podczas prawie dwumiesięcznej przerwy w wyścigach markowych. Startował na torze Poznań i przygotowywał się kondycyjnie do kolejnego weekendu wyścigowego. Ponad trzydziestu zawodników będzie rywalizować w identycznych Renault Clio w dwóch wyścigach. Oba rozegrane zostanie w najbliższą niedzielę i trwać będą po 30 minut. Dzień wcześniej kierowcy przystąpią do kwalifikacji, których wyniki zadecydują o kolejności na stracie. Niemiecki tor Nürburgring to obiekt trudny technicznie i wymagający od kierowcy pełnej koncentracji. Trasa liczy 3,6 km. Zlokalizowano na niej jedenaście zakrętów. Po pierwszych dwóch weekendach wyścigowych serii Clio Cup rozegranych na torach Oschersleben i Red Bull Ring Szymon Ładniak zajmuje szóste miejsce w kategorii Rookie i dwudzieste pierwsze w klasyfikacji generalnej.

– W ciągu dwóch miesięcy, które minęły od poprzedniej rundy Clio Cup wydarzyło się bardzo wiele. Zdążyłem wystartować na wyścigach w Poznaniu, skąd przywiozłem aż pięć pucharów stając parę razy na podium. Ćwiczyłem też na symulatorze i dbałem o swój rozwój fizyczny. Udało mi się nawiązać współpracę z nowym sponsorem, którym jest Lubelski Węgiel „Bogdanka”. Zmieniło się też oklejenie mojego samochodu, które jest bojowe. Dwa poprzednie weekendy wyścigowe pucharu pokazały mi, że przede mną jeszcze dużo nauki, ale też zdobyłem podczas nich cenne doświadczenie i wciąż poprawiałem swoje tempo jazdy. Lepiej wyczułem samochód i pojawił się ogólnie spory progres. Na Nürburgringu będę startował po raz pierwszy, dlatego plan na ten weekend to zaprzyjaźnić się z torem, który bardzo mi się podoba. Będę się starał wypaść dobrze w sobotnich kwalifikacjach i dopiero po nich zastanowię się na strategią jazdy w obu niedzielnych wyścigach – mówi Szymon Ładniak.

Weekend wyścigowy Clio Cup Central Europe rozpoczął się w piątek, trzeciego sierpnia od treningów o godz. 14.30. W sobotę przewidziano rano półgodzinną sesję treningową, a o godz. 16.35 kwalifikacje. Niedzielne wyścigi rozpoczną się odpowiednio o 11.20 i 15. Będzie je można obejrzeć live za pośrednictwem strony internetowej Renault Sport i na profilu Facebook serii oraz na YT.

Więcej informacji podczas weekendu wyścigowego: www.renault-sport.de
A także: www.facebook.com/Renault.CLIO.CUP.Central.Europe/
i www.facebook.com/szymon.superrhero/

2018-08-04 09:53:31
(fot. nadesłane)

Jeden komentarz

  1. Powodzenia

Z kraju