Niedziela, 19 maja 202419/05/2024
690 680 960
690 680 960

Kursant pod wpływem narkotyków. Mężczyzna miał przy sobie amfetaminę

Wczoraj na jednej z ulic Białej Podlaskiej policjanci zatrzymali do kontroli pojazd nauki jazdy. Kursant znajdujący się w samochodzie był pod wpływem narkotyków, a także miał przy sobie amfetaminę.

W poniedziałek przed południem policjanci z bialskiej drogówki, na jednej z ulic Białej Podlaskiej, zatrzymali do kontroli pojazd należący do jednej ze szkół nauki jazdy. Chwilę przed kontrolą, auto zatrzymało się na parkingu, gdzie kursanci zmienili się za kierownicą auta.

Podczas kontroli podejrzenia mundurowych wzbudził jeden z kursantów, 22-letni mieszkaniec powiatu łosickiego. Funkcjonariusze poddali go badaniu testerem. Urządzenie potwierdziło obecność narkotyków w jego organizmie. Co więcej, w trakcie kontroli osobistej policjanci ujawnili u mężczyzny woreczek z białym proszkiem. Wstępne badanie wykonane przez mundurowych potwierdziło, że jest to amfetamina.

22-latek został zatrzymany do wyjaśnienia. Tego samego dnia usłyszał zarzuty i przyznał się do winy. Jak ustalili mundurowi mężczyzna dzisiaj miał przystąpić do egzaminu na prawo jazdy. O dalszym losie 22-latka zadecyduje sąd. Za popełnione czyny grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

(fot. Policja Biała Podlaska)

Jeden komentarz

  1. Obowiązkowy balonik oraz tester krwi dla każdego egzaminowanego przed wykonaniem praktycznej części egzaminu na prawko…

    Od 1.go stycznia AD 2020.

    Koniec.

    😛