690 680 960

Kto znęcał się nad szczeniakiem? Zwierzę jest w ciężkim stanie (zdjęcia)

Trwa ustalanie okoliczności, w jakich szczenię psa rasy w typie amstaff, doznało poważnych obrażeń ciała. W chwili obecnej trwa walka o to, aby zwierzę przeżyło.

W dniu 28 kwietnia wolontariusze Stowarzyszenia Chełmska Straż Ochrony Zwierząt dostali wiadomość o skatowanym szczeniaku, znalezionym w krzakach przez przypadkową osobę, która niezwłocznie udzieliła mu pomocy.

Szczenię w ciężkim stanie, z zaburzeniami świadomości trafiło do całodobowej kliniki. Psiak musiał zostać poddany zabiegowi czasowego zespolenia powiek oka prawego w celu jego ratowania. Oprócz tego zwierzę posiadało poważne uszkodzenie głowy, obrzęk okolic głowy, krwawienie z uszkodzonej korony zęba trzonowego, mlecznego, krwiaki podspojówkowe obu oczu, urazowy obrzęk rogówki oka prawego, obrzęknięte trzecie powieki również objęte krwiakami, zaś rtg wykazało pęknięcie kości łuku jarzmowego.

Wszystkie obrażenia wskazują na wysokie prawdopodobieństwo pobicia. Został wykluczony wypadek oraz atak innych zwierząt (brak śladów pogryzienia na ciele). Psiak wyglądał dosłownie jak po walce bokserskiej. Sprawa została zgłoszona na policję. Osoby, które rozpoznają psa lub mogą mieć jakiejkolwiek informacje w tej sprawie proszone są o kontakt mailowy: [email protected] lub przekazanie informacji policji.

Pies nie ma chipa. Nie był też poszukiwany w schroniskach ani portalach z ogłoszeniami.

(fot. nadesłane)

21 komentarzy

 1. Oby tej gnidzie jeszcze dziś ręce odmówiły posłuszeństwa! Mam nadzieje, że piesek dojdzie do siebie, a oprawcę szybko dopadnie sprawiedliwość!

 2. ciemno go widzę , psa oczywiscie

 3. Oddać wietnamczykom

 4. Przestańcie pisać takie komentarze. Jesteście sztuczni.. Jak dzieje się tragedia to zawsze komentarze się takie pojawiają. Ja zorganizowałem zbiórkę pieniędzy i chciałem pomóc ubogim rodzinom, bezdomnym i nikt się nie dorzucił. Nikt nie zareagował. Nie tylko firmy tyłek wypięły. Było tak też przy prośbach prywatnych.

 5. Pewnie pies był za mało agresywny. Słyszałem o takim właśnie przypadku – król siłowni kupił psa jakiejś bojowej rasy. A pies okazał się przyjazny, wstyd z nim chodzić, więc go skatował. Niestety niektórzy ludzie są ludźmi tylko z nazwy.

 6. zabić gnoja to mało
  jakby ktoś go namierzył, to zgłaszam się do pobicia ze szczególnym okrucieństwem
  na ochotnika i z miła chęcią

 7. Dostaje słowotoku jak czytam takie artykuły! Gnoju wiem ze Cie dorwa i oby Cie przetrzepali sto razy gorzej jak Ty to niewinne stworzenie! Jakim trzeba być smieciem aby potrafić drugiemu istnieniu zadać takie cierpienie!

 8. to stworzenie myślało że znalazło dom i bezpieczną przystań ,a znalazło tylko inne agresywne bezmózgie zwierze chociarz mózg to zbyt dużo powiedziane to raczej „musk”. zwyrodnialca prać cucić i prać.
  PS po maju jest czerwiec ,a potem wakacje będzie więcej zwierząt w krzakach pochodzących z prezentów choinkowych bo rodzice kupili bo dziecko chciało , ale na wakacje trzeba wyjechać ,a hotel kosztuje to go do lasu . Pół biedy jak puści wolno ale czasem do drzewa przywiąże żeby przypadkiem psina do domu nie wróciła .
  I pomyśleć że w tym kraju jest 99 procent katolików. chipujmy psy to i taki zwyrodnialec się znajdzie

 9. Czy wiadomo coś o ujęciu sprawcy? Bezwzględne więzienie to za mało… Szkoda psiny.

Kursy walut

 • USD 4.4827zł -0.63%
 • GBP 5.4185zł -0.57%
 • EUR 4.6835zł -0.1%
 • CHF 4.7555zł -0.36%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Badania bez skierowania. Okulistyczne Mikołajki w Poradni Okulistycznej Dziecięcej 1 Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką SPZOZ w Lublinie
Walka o drugie z rzędu zwycięstwo na własnym parkiecie, konkurs „Rzuty za buty” i bezpłatny popcorn, czyli kolejny mecz koszykarskiej Lublinianki już w niedzielę
Zbiórka na rzecz psychiatrii dziecięcej
Zbiórka darów dla potrzebujących w Ukrainie
CITY TRAIL nad Zalewem Zemborzyckim po raz drugi