Środa, 28 lutego 202428/02/2024
690 680 960
690 680 960

Księgarnia w centrum Lublina otoczona policyjną taśmą. Już wiadomo, co się stało (foto)

Jedna z kamienic przy Krakowskim Przedmieściu przez wiele godzin zabezpieczona była taśmą z napisem policja. Ustaliliśmy, że nic złego tam się nie stało, a funkcjonariusze w ten sposób ochronili przechodniów przez czyhającym nad ich głowami niebezpieczeństwem.

Dziś w nocy oraz nad ranem osoby przechodzące Krakowskim Przedmieściem w Lublinie zwróciły uwagę na policyjne taśmy rozciągnięte przed jedną z kamienic. W budynku w rejonie skrzyżowania z ul. 3 Maja zlokalizowane są m.in. księgarnia czy też szkoła języków obcych.

Niektórzy zaczęli podejrzewać, że mogło wydarzyć się coś złego. Jednak jak nam przekazano, nigdzie w pobliżu nie było policjantów ani też stojących radiowozów.

Jak ustaliliśmy, w kamienicy, ani też przed nią, nie doszło do żadnego przestępstwa. W czwartek późnym wieczorem z budynku zaczął odpadać gzyms. Świadkowie nie mogąc skontaktować się ze strażą miejską, powiadomili o zdarzeniu policję.

Funkcjonariusze potwierdzili zgłoszenie. Z uwagi, iż spadające kawałki tynku stwarzały zagrożenie dla przechodniów, od razu zabezpieczyli teren właśnie taśmami. Kamienica należy do miasta, więc urzędnicy dopiero rano zajęli się tą sprawą. Do tego czasu budynek był otoczony taśmą z napisem policja.

Księgarnia w centrum Lublina otoczona policyjną taśmą. Już wiadomo, co się stało (foto)

fot. nadesłane – Bartosz

Księgarnia w centrum Lublina otoczona policyjną taśmą. Już wiadomo, co się stało (foto)

fot. nadesłane – Bartosz

9 komentarzy

  1. Bo straż miejska jest od brania comiesięcznych wypłat. Tyle w temacie.

  2. I zakładania blokad zenada

    • Też ubolewam nad tym, że zakładają blokady. Powinni odholowywać. Może wtedy co niektórzy nauczyliby się parkować.

  3. Wieczorem zamiast dzwonić telefonem równie dobrze można stukać w rynnę by straż miejska przyjechała. Straż miejska pracuje od 7 do 15 w dni robocze.

  4. korona też pewnie się boi podejść xD

  5. Jeśli miałbym coś takiego zgłaszać, to bym prędzej zadzwonił na straż pożarną niż miejską. Wydają się najbardziej kompetentni do zabezpieczania budynków spośród wszystkich służb.

  6. To w Lublinie nie ma straży pożarnej?

  7. Straż Miejska jest od picia kawy i spacerów po szkołach a nie od jakiś głupich interwencji .

Dodaj komentarz

Z kraju

Polityka i społeczeństwo