Krzczonów: Zabezpieczono środki odurzające o wartości 3,5 mln złotych

Lubelscy policjanci zlikwidowali uprawę konopi indyjskich prowadzoną na terenie gminy Krzczonów. Zabezpieczono 53 kg suszu marihuany, prawie 2400 sadzonek oraz 4 kg marihuany znajdującej się jeszcze w fazie suszenia. Na miejscu zatrzymano dwóch obywateli Wietnamu.

W minioną środę policjanci z Wydziału Kryminalnego KWP w Lublinie weszli do pomieszczeń jednej z hal przemysłowych w gm. Krzczonów.

– Z naszych ustaleń wynikało, że w wynajmowanych pomieszczeniach prowadzona jest nielegalna działalność. Policjanci podejrzewali, że znajduje się tam uprawa konopi indyjskich. Kryminalni weszli do środka wraz z policjantami z sekcji AT KWP w Lublinie – informuje nadkom. Renata Laszczka-Rusek z KWP Lublin.

Wewnątrz pomieszczeń policjanci zabezpieczyli 2400 krzaków konopi. Uprawa roślin była profesjonalnie zorganizowana, wyposażono je w lampy oraz wentylatory.

 

 

– Z takiej ilości roślin można uzyskać ponad 50 kilogramów marihuany. Dodatkowo policjanci zabezpieczyli 53 kg suszu marihuany oraz znajdujące się jeszcze w fazie suszenia konopie. Wartość nielegalnego towaru, który dzięki policjantom nie trafi na rynek, to ponad 3,5 mln złotych – wyjaśnia nadkom. Renata Laszczka-Rusek.

Mundurowi zatrzymali na gorącym uczynku dwóch obywateli Wietnamu w wieku 37 i 54 lat. Wczoraj mężczyźni trafili do Prokuratury Okręgowej w Lublinie. Odpowiedzą za produkcję i uprawę znacznych ilości konopi indyjskich, za co grozi do 15 lat pozbawienia wolności.

2016-10-14 15:05:09
(fot. wideo KWP Lublin)

Zobacz również

23 komentarze

 1. Rasowy Ujeżdzacz Smutnych Dżokejek

  Niezłe miejsce znaleźli sobie po dyskotece 🙂

 2. Te kolorowe ściany – to czasem nie dawna ‚PRIMA’ – swoich czasów dyskoteka…?

 3. Pampalini łowca zwierząt

  podkład muzyczny ……… wtf?

  • dowartościowują się takimi filmikami w firmie, poza tym scena z oglądaniem krzaków śmiechu warta :D, a i pewnie po „robocie” chłopaki spróbują zainkasowanego towaru. Strzały podczas wejścia do obiektu mają również zrobić nastrój jak w „hamerykanskim fylmie” 😀 czyli beka

 4. drzwi nie było ?

 5. Fajny materiał zrobili. Co to za podkład?

 6. Badylaaaaarze :)))))

 7. Karę powinni odpracować w zieleni miejskiej widać że znają się chłopaki na ogrodnictwie. Może dzięki nim klomby na lubelskich rondach byłyby mniej nudne.

 8. zamknąć na długie lata w kryminale.!

  • I utrzymywać? Wypalić na czole gorącym żelazem zakaz wjazdu do Unii i odesłać do Wietnamu. Niech tam siedzi dla przykładu o misce ryżu i buduje demokrację w obozach pracy.

 9. mieszkaniec Krzczonowa

  Brawo policja, wspaniała wiadomość, teraz mogę czuć się bezpiecznie!

 10. Prima jazda !!!!!!reaktywacja auuuu

 11. „Prima jest zaaajebista”

 12. Przeciez to standard od dawna aby angazowac cudzoziemcow (przede wszystkim Wietnamczykow – przyklad z Warszawy i okolic), wynajmowac na nich budynki itp w ktorych prowadzi sie takie procedery poniewaz wtedy jedynymi, ktorzy maja przeje..ne to ci Wietnamcy, ktorzy nawet jezyka nie znaja a co dopiero mowic o tym aby wiedzieli kto ich tam sciagna, ogarna dokumenty najmu etc. Czy wy myslicie, ze jakichs dwoch kitajcow zorganizowaloby takie profesjonalne plantacje palenia lub profesjonalne linie produkcyjne fety? Co z tego, ze zamkna lub wysla do Wietnamy dwoch niewinnych kitajcow jak w tym samym czasie kilkanasciedziesiat innych takich „Wietnamskich” plantacji elegancko prosperuje i to sie nie zmieni w tym smutnym jak piz.a kraju bo w PL sie nie da legalnie dorobic, NIE DA SIE. Albo trzeba je.ac jak idiota za najnizsza krajowa i do konca zycia splacac mieszkanie w kredycie i nie moc sobie na nic pozwolic albo trzeba robic przekrety, inaczej jest baaardzo ciezko. Tego zreszta ucza nas nasi politycy.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.9121zł -0.46%
  • GBP 4.9186zł -0.3%
  • EUR 4.3859zł -0.1%
  • CHF 4.0635zł -0.95%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)
   Szturm Twierdzy Zamość 2019

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Dzień Dziecka w gminie Podedwórze. Dla najmłodszych przygotowano balony z helem
   Policjanci zapraszają do honorowego oddawania krwi
   Lubelskie obchody Dnia Flagi RP i Święta Narodowego Trzeciego Maja
   #zostańwdomu z Muzeum Wsi Lubelskiej | Oferta kulturalna Muzeum w sieci
   #zostańwdomu i weź udział w warsztatach kultury online