Krzczonów: Zabezpieczono środki odurzające o wartości 3,5 mln złotych

Lubelscy policjanci zlikwidowali uprawę konopi indyjskich prowadzoną na terenie gminy Krzczonów. Zabezpieczono 53 kg suszu marihuany, prawie 2400 sadzonek oraz 4 kg marihuany znajdującej się jeszcze w fazie suszenia. Na miejscu zatrzymano dwóch obywateli Wietnamu.

W minioną środę policjanci z Wydziału Kryminalnego KWP w Lublinie weszli do pomieszczeń jednej z hal przemysłowych w gm. Krzczonów.

– Z naszych ustaleń wynikało, że w wynajmowanych pomieszczeniach prowadzona jest nielegalna działalność. Policjanci podejrzewali, że znajduje się tam uprawa konopi indyjskich. Kryminalni weszli do środka wraz z policjantami z sekcji AT KWP w Lublinie – informuje nadkom. Renata Laszczka-Rusek z KWP Lublin.

Wewnątrz pomieszczeń policjanci zabezpieczyli 2400 krzaków konopi. Uprawa roślin była profesjonalnie zorganizowana, wyposażono je w lampy oraz wentylatory.

 

 

– Z takiej ilości roślin można uzyskać ponad 50 kilogramów marihuany. Dodatkowo policjanci zabezpieczyli 53 kg suszu marihuany oraz znajdujące się jeszcze w fazie suszenia konopie. Wartość nielegalnego towaru, który dzięki policjantom nie trafi na rynek, to ponad 3,5 mln złotych – wyjaśnia nadkom. Renata Laszczka-Rusek.

Mundurowi zatrzymali na gorącym uczynku dwóch obywateli Wietnamu w wieku 37 i 54 lat. Wczoraj mężczyźni trafili do Prokuratury Okręgowej w Lublinie. Odpowiedzą za produkcję i uprawę znacznych ilości konopi indyjskich, za co grozi do 15 lat pozbawienia wolności.

2016-10-14 15:05:09
(fot. wideo KWP Lublin)

23 komentarze

 1. „Prima jest zaaajebista”

 2. Przeciez to standard od dawna aby angazowac cudzoziemcow (przede wszystkim Wietnamczykow – przyklad z Warszawy i okolic), wynajmowac na nich budynki itp w ktorych prowadzi sie takie procedery poniewaz wtedy jedynymi, ktorzy maja przeje..ne to ci Wietnamcy, ktorzy nawet jezyka nie znaja a co dopiero mowic o tym aby wiedzieli kto ich tam sciagna, ogarna dokumenty najmu etc. Czy wy myslicie, ze jakichs dwoch kitajcow zorganizowaloby takie profesjonalne plantacje palenia lub profesjonalne linie produkcyjne fety? Co z tego, ze zamkna lub wysla do Wietnamy dwoch niewinnych kitajcow jak w tym samym czasie kilkanasciedziesiat innych takich „Wietnamskich” plantacji elegancko prosperuje i to sie nie zmieni w tym smutnym jak piz.a kraju bo w PL sie nie da legalnie dorobic, NIE DA SIE. Albo trzeba je.ac jak idiota za najnizsza krajowa i do konca zycia splacac mieszkanie w kredycie i nie moc sobie na nic pozwolic albo trzeba robic przekrety, inaczej jest baaardzo ciezko. Tego zreszta ucza nas nasi politycy.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.6759zł -0.17%
  • GBP 5.204zł 0.32%
  • EUR 4.4723zł -0.17%
  • CHF 4.1043zł -0.1%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Przestrzenie Teatru na cenie Muszli Koncertowej i w Wirydarzu Centrum Kultury
  Małe Inne Brzmienia już za dwa tygodnie
  Jarmark Lubelski zaprasza na starcie serów polskich i włoskich
  Spotkanie pokoleń upamiętniające 77 rocznicę pobytu i walk 27 Wołyńskiej Dywizji Piechoty AK w ramach akcji „Burza” na Lubelszczyźnie
  Food trucki przyjadą do Świdnika