Czwartek, 29 lutego 202429/02/2024
690 680 960
690 680 960

Krzczonów: XV Jarmark Wielkanocny

Dzisiaj w Krzczonowie odbywa się XV Jarmark Wielkanocny. Wystawcy spotkają się w Regionalnym Ośrodku Kultury i Sportu w Krzczonowie.

W niedzielę o godz 9:00 w Regionalnym Ośrodku Kultury i Sportu w Krzczonowie rozpoczął się XV Jarmark Wielkanocny. Na odwiedzających będą czekać tradycyjne krzczonowskie pisanki wykonane przez twórczynie ludowe a także palmy wielkanocne tradycyjne lub nowoczesne, ręcznie robione, szydełkowe obrusy oraz serwety haftowane tradycyjnym krzczonowskim haftem.

Nie zabraknie również innych lokalnych wyrobów takich jak: miód czy tradycyjny chleb, będą też rzeźby ludowe.

Jarmark jest okazją by zaprezentować tradycyjną krzczonowską twórczość i spotkać się z twórcami ludowymi, którzy przy stoiskach będą robić mini pokazy dla zwiedzających.

W trakcie Jarmarku, od godziny 10 odbywać się będzie VI Przegląd Dziecięcych i Młodzieżowych Zespołów Regionalnych „Słomiany Kapelusz” – prezentujący Lubelski Folklor.

Podczas imprezy odbędzie się uroczyste rozstrzygnięcie XVI Konkursu na Pisankę Krzczonowską. Będzie można obejrzeć wszystkie prace powstałe podczas warsztatów pod okiem twórczyń ludowych.

Rozstrzygnięty będzie także II Gminny Konkurs na Kartkę Wielkanocną a prace będą prezentowane na wystawie podsumowującej.

2015-03-22 09:24:16
(fot. mat. organizatora)

2 komentarze

  1. gdzie ten kiermasz cisza i spokój

Z kraju

Polityka i społeczeństwo