Krzczonów: Włamywaczy zdradziły zjedzone kanapki. Zatrzymani są już w zakładzie karnym

Za usiłowanie kradzieży z włamaniem odpowie dwóch mężczyzn, którzy próbowali włamać się do jednego z budynków gospodarczych na ternie gminy Krzczonów. Sprawcy ukryli się przed policjantami, jednak zdradziły ich zjedzone kanapki.

W minioną sobotę po godz. 21 dyżurny policji otrzymał informację o dwóch mężczyznach, którzy usiłowali się włamać do jednego z pomieszczeń gospodarczych w miejscowości Sobieska Wola.

– Zgłaszający słysząc hałasy na podwórku, wyszedł zobaczyć co się dzieje i spłoszył dwóch włamywaczy. Na miejsce zostali skierowani policjanci z Komisariatu Policji w Bychawie, którzy zabezpieczyli ślady i zajęli się poszukiwaniem sprawców – informuje st.sierż. Kamil Karbowniczek z KWP Lublin.

W niedzielę policjanci ustalili, kto stoi za próba włamania. Mundurowi pojechali pod jeden z domów w gminie Krzczonów. Na miejscu okazało się, że włamywacze zabarykadowali się w środku i udawali, że nikogo nie ma. Zdradziły ich kanapki, które po pewnym czasie zniknęły z kuchennego stołu.

– Policjanci podjęli decyzję o wejściu siłowym i przy pomocy strażaków wyważyli drzwi do mieszkania. W środku panowała cisza, a funkcjonariusze zabrali się za poszukiwanie sprawców. Jeden z nich, 60-latek ukrył się w na dole w schowku za regałem. Drugi, 25-latek schował się na strychu pod materiałami budowlanymi. Mężczyźni zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnym areszcie – wyjaśnia st.sierż. Kamil Karbowniczek.

Młodszy z mężczyzn poszukiwany był pięcioma listami gończymi w celu odbycia kary 8 lat pozbawienia wolności, natomiast starszy również był poszukiwany, a do odsiadki ma 2,5 roku. Obaj zatrzymani trafili już do zakładu karnego. Wkrótce odpowiedzą również za usiłowanie kradzieży z włamaniem.

2017-03-28 06:43:50
(fot. ilustr. pixabay.com)

9 komentarzy

 1. Wyszli z założenia, że; głodem nas nie wezmą. Skuteczność policji jest zastanawiająca; tyle listów gończych, a po zgłoszeniu o włamaniu od razu ustalili miejsce pobytu. Aha, wcześniej nie znikały kanapki.

 2. I wkoncu w gminie będzie spokój , tyle czasu ponoć policja szukała tych Panów, a oni sobie bezkarnie chodzili i się śmiali z policji, to wkoncu policja ich zatrzymała.

 3. A czy śmieszni milicjanci z Bychawy przyjechali nowym radiowozem od byłego wójta ?hahahaha

 4. Żółte brzuszki szaleją!!

 5. Odrabiają złą sławę

 6. Mozna poznać jakies pseudonimy tych panów

 7. Trafili na nich po okruszkach

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.8342zł 0.52%
  • GBP 5.2727zł 0.6%
  • EUR 4.5627zł 0.66%
  • CHF 4.1473zł 0.61%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Trwa akcja charytatywna w Parafii Matki Bożej Bolesnej w Kraśniku
  Oprowadzania po wystawach w Galerii Labirynt
  Dzisiaj zaczynają się Wydziałowe Drzwi Otwarte UMCS
  W Lublinie odbędzie się kolejna edycja „Nocy Sów”. Tym razem w formie online
  W Chatce Żaka na żywo zagra Orkiestra św. Mikołaja