690 680 960

Kryminalni z Lublina zlikwidowali laboratorium mefedronu. Trzy osoby zatrzymane (zdjęcia)

Kryminalni z KWP w Lublinie ujawnili i zlikwidowali kolejne laboratorium mefedronu. Tym razem trop zaprowadził ich do województwa łódzkiego, gdzie 50-latek razem ze swoją partnerką oraz kolegą zajmowali się produkcją tej niebezpiecznej substancji.

Lubelscy kryminalni ustalili, że na prywatnej posesji w powiecie sieradzkim w woj. łódzkim znajduje się laboratorium, gdzie wytwarzane są narkotyki. W trakcie przeszukania, mundurowych z Lublina wspierali policjanci z CBŚP zarządu w Katowicach oraz kontrterroryści z Lublina, Łodzi, a także Centralny Pododdział Kontrterrorystyczny Policji „BOA”.

Na miejscu policjanci zatrzymali 50-latka oraz jego 43-letnią partnerkę i 40-letniego kolegę. Wszyscy zatrzymani zostali doprowadzeni do Prokuratury Okręgowej w Lublinie, gdzie usłyszeli zarzuty. Będą odpowiadać za wytwarzanie znacznych ilości środków odurzających za co grozi do 15 lat więzienia.

W trakcie przeszukania funkcjonariusze ujawnili linę produkcyjną mefedronu. Zbiorniki z substancją przygotowaną do krystalizacji, kilkusetlitrowy reaktor do mieszania substancji oraz gotowy produkt.

– W budynku, w którym znajdowało się laboratorium policjanci na poddaszu odkryli ponad 20 metrowy namiot przystosowany do uprawy konopi. Jak ustalili, w namiocie już wcześniej była prowadzona uprawa. Podczas przeszukania ujawnili pozostałą cześć konopi indyjskich pochodzącej z uprawy, która jeszcze nie trafiła do obrotu. Na miejscu kryminalni zabezpieczyli także dwie jednostki broni palnej, kilkaset sztuk amunicji oraz substancje i przyrządy do jej wytwarzania. Broń zostanie poddana analizie. Policjanci sprawdzają także czy na te jednostki broni oraz amunicję mieli pozwolenie – informuje komisarz Andrzej Fijołek z KWP w Lublinie.

Jest to już kolejne zlikwidowane laboratorium mefedronu na terenie kraju przez kryminalnych z sekcji do walki z przestępczością narkotykową KWP w Lublinie.

(fot. Policja Lublin)

7 komentarzy

 1. Breaking Bad Lublin edition

 2. Każeł żoliborski

  Ciekawe czy w kościele na kolanach klęczeli ?

 3. Mają szczęście że złapała ich policja bo gdyby wpadł sanepid to za takie warunki by sie nie wypłacili

 4. Jedni produkują w syfiastych warunkach, potem dilerka nosi działki w majtkach a na koniec inni to wciągają i się rajcują. Kto co lubi…

 5. To już nie będzie towaru w tym lombardzie na targu gdzie najsłynniejsze gofry w mieście?

 6. Nauka! bijacz xD

Kursy walut

 • USD 4.4492zł -0.93%
 • GBP 5.461zł 0.08%
 • EUR 4.685zł -0.09%
 • CHF 4.7576zł -0.01%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Mikołajkowe szkolenie dla kierowców w ODTJ
Mikołajki z myślą o seniorach i osobach z niepełnosprawnościami
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
A może tak w ostatnim miesiącu roku warto odwiedzić Teatr Muzyczny? Sprawdź!
Mikołajki w VIVO! Lublin