Wtorek, 28 maja 202428/05/2024
690 680 960
690 680 960

Krępiec: Wymusiła pierwszeństwo, rodzina trafiła do szpitala

Trzy samochody osobowe zderzyły się dzisiaj po południu na węźle Świdnik w Krępcu. Trzy osoby, w tym dziecko, trafiły do szpitala.

Do wypadku doszło po godzinie 16 w miejscowości Krępiec w powiecie świdnickim. Na węźle Świdnik zderzyły się trzy samochody osobowe. Jak nas poinformowano, kierująca renaultem kobieta, zignorowała znaki drogowe i wjeżdżając na skrzyżowanie wymusiła pierwszeństwo na jadącym prawidłowo mitsubishi.

Doszło do zderzenia pojazdów, w wyniku czego, uszkodzony został jeszcze citroen, którego kierowca oczekiwał na wjazd na skrzyżowanie. Na miejscu interweniowała straż pożarna, pogotowie ratunkowe i policja oraz pracownicy utrzymania ruchu na drodze ekspresowej.

Trzy osoby podróżujące mitsubishi zostały przetransportowane do szpitala. Była to rodzina, małżeństwo z dzieckiem. Jak ustaliliśmy, poszkodowani nie doznali poważniejszych obrażeń ciała. Teraz policjanci ustalają szczegółowe okoliczności zdarzenia. Przez ponad dwie godziny ruch w miejscu wypadku odbywał się z utrudnieniami.

(fot. nadesłane)
2015-10-10 21:10:27

11 komentarzy

 1. To nie jest węzeł Felin tylko węzeł Świdnik.

 2. Ogólnie jest to dość niebezpieczne skrzyżowanie, wypadków na nim sporo. Pokonuje je praktycznie codziennie. Raz, że ci jadący z mostu są nie widoczni bo most jest stromy i widać ich jak już z niego zjeżdżają, a mało kto jedzie normalnie tylko jeszcze dodaje gazu, tak że z mostu do skrzyżowania to góra 4 sekund. Dodatkowo bardzo często przeszkadza tam słońce.. Ruch jest tam spory.. Niestety nie widzę możliwości poprawienia tam bezpieczeństwa poza sygnalizacją świetlną a to też nie jest dobry pomysł bo jak będzie sroga zima, i nie zdążą posypać to samochody nie będą mogły się zatrzymać na czerwonym bo wpadną w poślizg a most ma na prawdę karykaturalne wręcz nachylenie.. Jak mokry śnieg, lód.. nawet na łańcuchach by nie wyhamował, chodźby zjeżdżał na 1 biegu z tego mostu.

  • Wystarczy postawić fotoradar na zjeździe z mostu, aby kierowcy przestrzegali ograniczenia do 60 km/h i będzie naprawdę bezpiecznie 😉 Jak ktoś jedzie te 60 km/h to można spokojnie wyjechać 😉 Innego rozwiązania nie widzę 😉

   • Żaden fotoradar nie pomoże, tam tylko strzelec wyborowy, który tym co zdrowo naginają, robiłby mały otworek w środku czoła

 3. …bo gdzie diabeł nie może tam babę pośle.. 🙂

 4. Baby do garów,chłopy do barów.

 5. Cha LaSWegas i baba to się nie mogło dobrze skończyć. Przy naszej kulturze jazdy to namPOwinni drogi tłuczniem budować a ni ekspresówki

 6. Ja ostatnio często obserwuję to, ze sporo kierowców dojeżdża do skrzyżowania, zatrzymuje się, rozgląda się i wyjeżdża wymuszając pierwszeństwo. Jakaś nowa moda?

 7. Jak to łatwo kogoś osądzić jakby chociaż słowem ktoś na pisał że nastąpiła awaria hamulców (co było wspominane policji) może by co niektórzy zmienili zdanie!!!! Ale po co ja pisze skoro dookoła sami wspaniali kierowcy.

 8. Ciekawi mnie co jej grozi

Wiadomości z info112